Kaş Rehberi: Kaş Nerede ve Kaş`a Nasıl Gidilir?

İyitransfer`in kapsamlı Kaş rehberiyle Kaş nerede?, Kaş`a Nasıl Gidilir? sorularına yanıt veriyoruz. Antalya ve Dalaman`dan Kaşa yolculuk için mesafeler, vasıtalar, ulaşım süreleri ve daha fazlası Kaş rehberimizde seni bekliyor!

Kaş Rehberi: Kaş Nerede ve Kaş`a Nasıl Gidilir?


Kaş Nerede? Antalya'nın Kaş ilçesindeki birbirinden şirin butik otelleri ve denize nazır, özel havuzlu villaları görüp, Kaş'a gitmek ve burada tatillerini yapmak isteyenlerin hep sorduğu sorular, Kaş nerededir? Kaş'a nasıl gidilir? ve Kaş nereye bağlı?


Kaş, Antalya'nın batı sınırında yer alan konumu ve Türkiye'de turizm sektörüne sağladığı önemli katkılarla, yurtiçinden ve yurtdışından Antalya'ya tatil için gelenlerin en çok ziyaret ettiği destinasyonlar arasında yer almaktadır.


Kaş nereye bağlı diye soruyorsanız; Kaş, Antalya iline bağlıdır ve Akdeniz Bölgesi'nde, villada yaz tatili konseptiyle büyük ilgi gören, ünlü bir turizm merkezidir.


Kaliteli eğlence kültürü, doğayla iç içe tatil olanakları ve Akdeniz'in olağanüstü güzelliklere sahip plajlarıyla ünlü, Antalya'nın Kaş ilçesine gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği; "Antalya havalimanından Kaş'a nasıl gidilir?", "Antalya Kaş arası kaç kilometre?", "Antalya Kaş arası kaç saat sürer?" ve Kaş'a Dalaman Havalimanı'ndan gidecek olanların sorduğu "Dalaman'dan Kaş'a nasıl gidilir?", "Dalaman Kaş arası kaç kilometre?", "Dalaman Kaş arası kaç saat?" şeklinde birçok sorunun en doğru cevabı iyitransfer'in Kaş rehberinde sizi bekliyor.


Yaz tatilini Kaş'ta değerlendirmek isteyenler için hazırladığımız rehberimizde, Antalya Kaş yol tarifi, Kaş'a mesafeler, Antalya'dan Kaş'a giden vasıta seçenekleri ve muhteşem bir tatil coğrafyasına sahip Kaş'ta gezilecek yerler, bir kare fotoğrafınızın mutlaka olması gereken gidilecek yerler konusunda birçok değerli bilgiye erişim sağlayacaksınız. Kaş rehberimizde, Dalaman Havalimanı'na gelip buradan Kaş'a gitmek isteyenleri de unutmadık. Rehberimiz kapsamında, Dalaman Kaş yol haritası ve tarifi yanı sıra, Dalaman'dan Kaş'a giden vasıta seçeneklerini de bulabileceksiniz.


Hazırsanız, ilk önce Antalya'nın şirin turizm merkezlerinden Kaş'ın nerede olduğu ve birçok farklı açıdan konumu ile ilgili bilgilerden başlayalım.

Kaş Nerede?

Kaş nerede, Kaş Antalyanın neresinde, kaş rehberi, kaş seyahat rehberi


Kaş, Antalya'nın en batı kısmında yer alan ve Antalya'ya bağlı olan bir ilçedir. Aynı zamanda Akdeniz bölgesinin en batı sınırında olan Kaş, kuzeydoğusunda Antalya'nın Elmalı ilçesine komşudur. Kaş'ın doğusunda Antalya'nın Finike ilçesi, güneydoğusunda ise Antalya'nın Demre ilçesi bulunmaktadır. Kaş'ın güneyi ve güneybatı kısmı, Akdeniz sahil şerididir. Antalya'ya bağlı Kaş ilçesi, batısı ve kuzeyinde Muğla iline komşudur.


Tarihi bir perspektifle Kaş'ın nerede olduğunu tarif etmek istersek; Kaş, ülkemizin en uzun yürüyüş rotası olarak da bilinen Antik Karia Yolu ile, geçmişi Likyalılar dönemine dayanan Tarihi Likya Yolu'nun kesiştiği noktadadır.


Türkiye haritası üzerinde Kaş nerede dersek? Kaş, Akdeniz sahil şeridinin en batı şehri olan Antalya'nın, Ege Denizi ve Ege Bölgesi topraklarıyla birleştiği sınırda yer alan bir ilçedir. Yine harita üzerinde Kaş, Akdeniz'in Yunan karasuları içerisinde olan Meis Adası'nın 1,07 deniz mili (yaklaşık 2 km) kuzeyindeki konumdadır.


Türk turizmi açısından bakıldığında Kaş nerede ve önemi? Kaş, Türkiye'nin tatil cenneti olarak bilinen Antalya'da özellikle villa turizmi ile ön plana çıkan, birbirinden şık tasarımlara sahip villada konaklama seçeneklerinin bulunduğu şirin bir ilçedir. Güneyinde Akdeniz'in boylu boyunca uzanan dünyaca ünlü mavi bayraklı plajları, doğu batı ve kuzeyindeyse muhteşem Akdeniz manzaralı, özel havuzlu villalarında konaklayabileceğiniz, Antalya'da sınırları içersinde konumlu önemli bir turizm merkezidir.


Kaş'ın yerli halkı arasında ilçenin ismi Andifli olarak de telaffuz edilmekte olup, Antalya'nın tarih ve kültür coğrafyasında bu isimle de anılmaktadır. Kaş, aynı zamanda Akdeniz Bölgesi'nin Teke Yarımadası'nda bulunan coğrafi konumuyla, Türk Rivierası'nın Antalya kısmında yer alan önemli bir ilçedir.

Kaş Yol Tarifi

1. Antalya Kaş Yolu ve Tarifi

Antalya'ya uçakla ya da kara yoluyla geldiyseniz, buradan Kaş'a gitmek için iki alternatifli Antalya Kaş yolu seçeneğine sahipsiniz. En çok tercih edilen Kaş yolu, Antalya'nın Akdeniz güney sahil şeridini talip ederek ulaşımınızı sağlayabileceğiniz yoldur. Bu yolun tarifine aşağıda değineceğiz. İkinci seçenek ise, Antalya şehir merkezinin kuzey batısı yönünde yola çıkarak Korkuteli ilçesine ulaşıp, buranın güneyinde Elmalı ilçe yolunu takip ederek Kaş'a ulaşabilirsiniz. Şimdi daha ayrıntılı bir biçimde, her iki alternatif yol seçeneği ile Antalya Kaş yol tarifi konusuna değinelim.


antalya kaş yolu, antalya kaş sahil yolu, kaş yol tarifi, antalya kaş yol tarifi, kaş rehberi

1.1 Antalya-Kaş Sahil Yolu

Sahil yolunu tercih ederek Antalya'dan Kaş'a gitmek hem çok keyifli, hem de büyüleyici manzaralarla dolu bir seyahat olacak. Akdeniz sahil yolunu tercih edenlerin, yola çıkmadan önce en çok sordukları sorulardan biri de Antalya Kaş yolu nasıl? Bu soruya verilebilecek en doğru cevap, yolun oldukça virajlı ama yeterli genişliğe sahip olduğundan bir o kadar da güvenli olmasıdır. Yolculuğunuz boyunca solunuzda Akdeniz, sağ kolunuz üzerindeyse rengarenk büyüleyici bir doğa ile karşılaşacaksınız.

Şimdi sahil yolunu tercih edenlere, Antalya Kaş yol tarifi konumuz kapsamında, adım adım hangi rotayı izlemeleri gerektiğini açıklayalım:

Sahilden yolundan gitmek istediğinizde, Antalya Kaş arası 189 km'dir. Bu yolu takip ederek Antalya Kaş arası kaç saat sürer diyorsanız, sahil şeridinden 3 saatlik bir yolculukla Antalya'dan Kaş'a ulaşırsınız.


- Antalya'nın neresinde olursanız olun, öncelikle güneyde Kemer ilçesi yönünde ilerlemeye başlamanız gerekmekte. Bunun için, D400 kara yoluna çıkın, Konyaaltı'nı geride bırakarak, Kemer tabelalarını takip edip güney yönünde ilerleyin. Antalya'dan Kaş'a giderken, önce Göynük sonrasında ise Kemer'e varacaksınız.

- Kemer'e ulaştığınızda, buradan Kaş'a gidebilmek için ikinci hedefiniz Antalya'nın Kumluca ilçesi olmalı. Kemer'den D400 kara yolunu ve bu yol üzerindeki işaretçileri takip ederek, güneyde Çamyuva, buradan da batı yönünde ilerleyip Ulupınar'ı da geride bıraktıktan sonra Kumluca'ya ulaşırsınız. Kaş yolunda, Kemer Kumluca arası biraz dağlık ama güvenli ve geniş bir yoldur.

- Kumluca'ya ulaştıktan sonra tekrar sahil şeridinden D400 kara yolunda bir sonraki hedef noktalarınız sırasıyla Antalya'nın Finike ve Demre ilçeleri olacak. Trafik tabelalarını izleyerek, önce güney, sonrasında batı yönünde ilerleyip Finike'ye ulaşacaksınız. Ardından yine Finike'den, sahil tarafında D400 üzerinden, batı yönünde ilerleyerek kısa sürede Demre'ye ulaşabileceksiniz.

- Antalya Demre arasında 2 saat 20 dakika süren bir yolculuktan sonra, ulaşımınızı tamamlamak için Kaş Demre arası kaç km diye soruyorsanız, 40 dakikalık kısa bir yolunuz ve geriye Kaş Demre arası 45 kilometre mesafe kalıyor. Yol boyunca sizi büyüleyecek manzaralar eşliğinde Kaş'a ulaşabileceksiniz.


antalya kaş yolu, antalya kaş yayla yolu, antalya kaş yol tarifi, antalyadan korkuteli-elmalı üzeri kaş yolu, kaş rehberi

1.2 Antalya-Kaş: Korkuteli Elmalı Yayla Yolu

Yayla yolu olarak da adlandırılan ikinci alternatif Antalya Kaş yolu, deniz manzarası yerine genellikle Antalya'nın yaylalık bölgelerinden ilerleyerek Kaş'a ulaşacağınız yoldur. Genellikle ormanlık alanlarda, bol oksijenli bir doğada yolculuk etmek kaydıyla, özellikle yaz sıcaklarında serin bir seyahat deneyimi yaşamak istiyorsanız, Antalya'dan Kaş'a yayla yolu üzerinden ulaşım alternatifini seçebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken önemli bir nokta var. Kaş'a yayla yolunu tercih ederek ulaşım, sahil şeridinden gitmeye kıyaslandığında, bir miktar daha uzun süre almakta.


Şimdi yayla yolunu takip ederek, aşama aşama anlattığımız rotalar ışığında, Antalya Kaş yol tarifi kısmına geçelim:


Yayla yolu seçeneğiyle, Antalya'dan Kaş'a yolculuk 3 saat 15 dakika sürer. Ancak, buradaki trafik yoğunluğu, yolun bazı bölümlerindeki daralmalar, aracınızın ortalama hız, yolda vereceğiniz olası molalar ve gideceğiniz mevsime göre havanın yağışlı ya da açık olması, Kaş'a yapacağınız yolculuğun süresini uzatabilir. Dağlık ve ormanlık yayla yolunu kullanarak, Antalya Kaş arası kaç kilometre diye soracak olursanız, toplamda 211 km katedip Antalya'dan Kaş'a ulaşabileceksiniz.


- Antalya'dan Kaş'a yayla yolu rotasından ulaşabilmek için, öncelikle D400 kara yolunu tercih ederek, Denizli yol ayrımına kadar ilerleyin. Buraya ulaştığınızda, Antalya'nın Korkuteli ilçesine uzanan yola ait dönüş tabelasını göreceksiniz. Buradan Korkuteli yoluna girerek, ilçeye ulaşana kadar işaretçileri takip ederek ilerleyin. Antalya Korkuteli arası kaç km yol gitmeniz gerekir diye merak ediyorsanız, yaklaşık 1 saat süren bir yolculuk esnasında Antalya Korkuteli arası 63 km yol gideceksiniz. Yol üzerinde sırasıyla, Güllük Dağı Termessos Milli Parkı, Söğütçük, Tatköy ve İmrahor'u geride bırakarak Antalya Kaş yayla yolunda Korkuteli güzergahına ulaşacaksınız.

- Korkuteli'ne vardığınızda, buradan Kaş'a ulaşmak için ikinci hedefiniz Antalya'nın Elmalı ilçesi. Korkuteli Elmalı arası kaç kilometre (km) sorunuzun cevabı, D635 kara yolu üzerinden Korkuteli Elmalı arası 62,2 km boyunca uzanan geniş ve güvenli bir yol. Yaklaşık 50 dakikada Korkuteli'nden Elmalı'ya ulaşabilirsiniz.

- Antalya Kaş yolu tarifimiz kapsamında, Antalya'nın Elmalı ilçesine de ulaştığınızda, buradan son hedefiniz Kaş olacak. Kaş Elmalı arası kaç km merak ediyorsanız, İslamlar - Kasaba istikameti üzerinden en kısa Kaş Elmalı yolu 97,5 km'dir.

 

Dağların ve bazen dar ormanlık yolların arasından geçerek Kaş'ın muhteşem deniz manzarasına ulaşabileceğiniz, Antalya'nın serin yaylalarında durup mola verebileceğiniz Antalya Korkuteli Elmalı üzeri Kaş yol tarifi de böylece tamamlanmış olmakta. Şimdi Kaş'a ulaşım rehberimizde, kaş nerede konusuna, harita üzerinde Antalya Kaş yol seçeneklerini göstererek değineceğiz.

2. Dalaman Kaş Yolu ve Tarifi

iyitransfer'in Kaş yol haritası üzerinde, Dalaman Havalimanı'ndan Kaş'a gitmek için en hızlı ve en güvenli yol tarifini bulabilirsiniz. Dalaman Kaş yolu özellikle yaz sezonunda yoğun araç trafiğine sahiptir. Güzergah üzerinde Göcek, Fethiye, Ölüdeniz, Kalkan ve Kaputaş Plajı gibi Türkiye'nin diğer önemli turizm noktalarına da ulaşım sağlandığından yaz mevsiminde çok kalabalık olabilmektedir.

Dalaman Havalimanı'ndan Kaş'a ulaşmak için tek yol seçeneği D400 karayoludur. Dalaman Havalimanı'ndan çıkış yapıldıktan sonra, aşağıda belirttiğimiz rotayı takip ederek Kaş'a kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


dalaman kaş yolu, dalaman kaş yol tarifi, dalaman kaş sahil yolu, kaş rehberi


-Dalaman Havaalanı'ndan çıkıp, D400 karayolu üzerinden öncelikle Göcek istikametinde ilerleyin. Dalaman Göcek arası 18 km olan yolu yaklaşık 25 dakikada tamamlayıp Göcek'e ulaşacaksınız.

-Dalaman'dan Göcek'e ulaştıktan sonra Kaş rotası üzerinde bir sonraki hedefiniz Fethiye olacak. Göcek ile Fethiye arası 27 km olan yolu 30 dakikalık bir yolculukla D400 karayolu üzerinden tamamlayıp, Fethiye merkezine girmeden yine D400 karayolu üzerinde Kalkan-Kaş güzergahında yola devam edeceksiniz.

-Kalkan-Kaş rotasında dikkat etmeniz gereken önemli nokta, yol üzerinde Zorlar mevkiini geçtikten sonra Antalya Fethiye D400 yolu üzerinde ilerleyebilmek için, kavşaktan Kaş tabelasını takip ederek, sağ kısımdaki sahil rotasına dönmeniz gerekmekte. Dalaman'dan Kaş'a ulaşmak için çıktığınız yolda bir sonraki hedefiniz Kaş'ın Kalkan beldesi olacak. Dalaman Kalkan arası 123 km lik yolu tamamlayarak Kalkan'a da ulaştıktan sonra, geriye Kaş ile Kalkan arası yarım saat süren bir yolculuk daha yapmanız gerekecek.

-Kaş Kalkan arası 25 km olan D400 rotası üzerinde dünyanın en ünlü plajları arasında yer alan Kaputaş Plajı'nda kısa bir mola verebilir, birkaç hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz. Kaputaş Plajı'ndan yola doğu istikametinde ilerleyip, yaklaşık 20 dakika içerisinde Kaş'a ulaşacaksınız.


Kaş'a gitmek isteyenlerin merak ettiği önemli konulardan biri de önemli noktalardan Kaş'a gidiş mesafeleridir. Yazımızın bu bölümünde Türkiye'nin önemli şehirlerinden ve turizm merkezlerinden Kaş'a karayolundan en kısa mesafeleri ve ne kadar sürede ulaşabileceğinize dair bilgileri bulabilirsiniz.


Antalya Kaş Arası Kaç Km? Yol Kaç Saat Sürer?

En kısa yol olan sahil şeridinden Antalya Kaş arası 189 km'dir. Sahil yolundan "Antalya Kaş arası kaç saat sürer?" diye soracak olursanız, 3 saatte çok fazla mola vermeden Antalya'dan Kaş'a gidebilirsiniz.

Antalya Kaş mesafesi için bir diğer alternatif yol ise sırasıyla Antalya-Korkuteli-Elmalı-Kaş güzergahında 211 km'lik bir mesafe olarak karşımıza çıkmaktadır. Sahil yolu ile arasında çok fazla fark olmasa da yolun daha dağlık ve daralan kesimleri olması nedeniyle ulaşım süresinde açısından fark yaratacak ve 3 saatten fazla sürecektir.


Antalya'nın Önemli Turizm Merkezlerinden Kaş'a Mesafeler

Kemer Kaş arası kaç kilometre? Kaç saat sürer?

Kemer Kaş arası 146 km mesafe olup, araçla en kısa güzergah üzerinden gidildiğinde Kemer Kaş arası 2 saat 15 dakika sürmektedir.


Belek Kaş arası kaç kilometre? Kaç saat sürer?

Belek Kaş arası 232 km mesafe olup, en kestirme rotadan gittiğinizde, Belek Kaş arası yolculuk 3 saat 20 dakika sürer.


Side Kaş arası kaç kilometre? Kaç saat sürer?

Side Kaş arası 265 km olup, D400 karayolu üzerinde seyahat edildiğinde Side'den Kaş'a ulaşmak 3 saat 55 dakika sürmektedir.


Alanya Kaş arası kaç kilometre ve yol kaç saat sürer?

Alanya Kaş arası 325 km'dir. Alanya'da tatil yapıyor olup, Kaş'ı da gezmek istiyorum diyorsanız, Alanya Kaş arası 4 saat 45 dakika süren bir yolculukla buradan Kaş'a ulaşabilirsiniz.


Dalaman Kaş Arası Kaç Km? Yol Kaç Saat Sürer?

Dalaman Kaş arası 148 kilometredir. Dalaman Havalimanı Kaş arası 150 kilometredir. Dalaman Kaş yolu gidiş-geliş şeklinde bölünmüş olup, yaz döneminde yoğun, yılın diğer mevsimlerinde oldukça tenha ve güvenli bir yoldur. Dalaman Kaş arası yolculuk 2 saat 15 dakika sürer ancak turizm sezonunda süre trafik yoğunluğu nedeniyle bir miktar daha uzayabilmektedir.


Türkiye'nin Önemli Noktalarından Kaş'a Mesafeler ve Varış Süreleri

Ankara Kaş arası kaç kilometre? Ankara'dan Kaş kaç saat sürer?

Ankara Kaş arası 691 km olup, Ankara Kaş ulaşım süresi 8 saattir.


İstanbul Kaş arası kaç kilometre? İstanbul'dan Kaş kaç saat sürer?

İstanbul Kaş arası 836 km olup, İstanbul Kaş arası ulaşım süresi yaklaşık 10 saattir.


İzmir Kaş arası kaç kilometre? İzmir'den Kaş'a ulaşım kaç saat sürer?

İzmir Kaş arası 437 km mesafede bir yol olup, İzmir ile Kaş arası karayolu ulaşım süresi 5 saat 30 dakikadır.


Adana Kaş arası kaç kilometre? Adana'dan Kaş'a gitmek kaç saat sürer?

Adana Kaş arası 738 km'dir. Adana'dan Kaş'a ulaşım 10 saat 40 dakika sürer.


Konya Kaş arası kaç kilometre? Konya Kaş arası yol kaç saat sürer?

Konya Kaş arası 495 km olup, Konya Kaş yolu 6 saat 45 dakika sürer.


Denizli Kaş arası kaç kilometre? Yol kaç saat sürer?

Denizli Kaş arası 275 km mesafede olup, yol 3 saat 30 dakika sürer.


Isparta Kaş arası kaç kilometre? Isparta'dan Kaş'a gitmek kaç saat sürer?

Isparta Kaş arası 283 km'dir ve Isparta'dan Kaş'a ulaşım yaklaşık 4 saat sürer.


Bodrum Kaş arası kaç kilometre? Bodrum'dan Kaş'a gitmek kaç saat sürer?

Bodrum Kaş arası 336 km olup, Bodrum'dan Kaş'a ulaşım 4 saat 30 dakika sürmektedir.


Marmaris Kaş arası kaç kilometre? Marmaris Kaş arası ulaşım kaç saat sürer?

Marmaris Kaş arası 228 km olup, Marmaris Kaş arası süre 3 saattir.


Kuşadası Kaş arası kaç kilometre? Kuşadası'ndan Kaş'a ulaşım süresi nedir?

Kuşadası Kaş arası 384 km'dir. Kuşadası Kaş arası yol 5 saat sürer.


Ölüdeniz Kaş arası kaç kilometre? Ölüdeniz'den Kaş'a gitmek kaç saat sürer?

Ölüdeniz Kaş arası 112 km mesafe olup, Ölüdeniz'den Kaş'a yolculuk 1 saat 30 dakika sürer.

Kaş'a Nasıl Gidilir?

kaşa nasıl gidilir, antalyadan kaşa nasıl gidilir, antalya havalimanından kaşa nasıl gidilir, kaş rehberi


Kaş, Akdeniz Bölgesi'nin en batı ucunda yer alan konumuyla Antalya ve Muğla arası sınırı çizen, Türkiye'nin önemli bir tatil merkezidir. Yılın özellikle yaz mevsiminde dünyanın her ülkesinden gelen milyonlarca turisti ağırlayan Kaş'a siz de gitmeyi planlıyorsanız, "Kaş'a nasıl gidilir?" konulu rehber yazımızı okumaya devam ediniz. Kaş'a nasıl gidilir rehberimizde, Antalya Havalimanı'ndan ya da şehir otogarından Kaş'a nasıl ulaşım sağlanacağı ve bununla birlikte, Kaş'a gitmek için uçakla Dalaman Havalimanı'na gelenlerin buradan Kaş'a nasıl gidebileceği konularında faydalı bilgiler bulacaksınız.


Kaş'ta konaklayacağınız yer için rezervasyonunuzu tamamladınız, Antalya Havalimanı'na ya da Dalaman Havaalanı'na gidiş için uçak biletinizi aldınız, peki uçağınızın ineceği havalimanından "Kaş'a nasıl giderim?" diye düşündünüz mü? İşte Kaş'ta tatil yapacaklar için havalimanından Kaş'a gidebilmek için birçok çözüm yolu:


1. Antalya'dan Kaş'a Nasıl Gidilir?

Kaş'ta muhteşem bir tatil yapmak istiyorsanız öncelikle Türkiye'nin turizm markası Antalya'ya gelmeniz gerekir. Türkiye'nin ve dünyanın önemli tüm havalimanlarından Antalya'ya düzenli uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Antalya'dan Kaş'a gidebilmek için, dilerseniz uçakla Antalya Havalimanı'na gelip buradan Kaş'a gidebilir ya da Antalya'ya karayolu ile geliyorsanız, otobüsünüz Antalya otogarına ulaştığında, buradan birçok farklı vasıta alternatifiyle Kaş'a gidebilirsiniz. Yazımızın bu bölümünde "Antalya'dan Kaş'a nasıl gidilir?" diye soranlar için Antalya Havalimanın'dan ve Antalya Otogardan Kaş'a yolculuk seçenekleri üzerinde duracağız.


1.1 Antalya Havalimanı'ndan Kaş'a Nasıl Gidilir?

Antalya Havalimanı'ndan Kaş'a nasıl gidilir sorusunun bir çok yanıtı vardır. Antalya'ya uçakla gelip buradan Kaş'ta tatil yapacağınız yere konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşmak istiyorsanız Antalya Havalimanı'ndan Kaş'a transfer, taksi, shuttle, araç kiralama ve otobüs seferleri gibi farklı bir dizi seyahat alternatifi bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen ulaşım yöntemi Antalya Havalimanı Kaş transfer hizmetleridir.

Şimdi saydığımız ulaşım yöntemleri ile Antalya Havalimanı'ndan Kaş'a nasıl gidilir, hangi ulaşım yöntemi nasıl bir avantaja sahip, varsa dezavantajları ve riskleri ile ele alacağız. Hazırsanız başlayalım.

 

1.1.1 Antalya Havalimanı Kaş Transferleri ile Kaş'a Ulaşım

Antalya Havalimanı'nda bir çok lokal, ulusal ve global ölçekte transfer firması Antalya Havaalanı ile Kaş arasında ulaşım hizmetleri vermektedir. Son derece ekonomik ve konforlu bir ulaşım seçeneği olan transfer hizmeti almak isterseniz dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Her şeyden önce, Antalya Havalimanından Kaş'a gidebilmek için, Antalya'ya gelmeden önce güvenilir bir transfer firmasından rezervasyon yapmanız gerekir. Rezervasyonunuzu önceden yapmak, size hem Kaş transfer hizmetleri ve fiyatları yönünden uygun bir firma bulmanız için zaman avantajı sağlarken, Antalya Havaalanı'na uçağınız indiğinde sizi karşılayıp, vakit kaybetmeden tatilinize başlayabilmeniz için de hemen yola çıkmanıza olanak tanıyacaktır.


Seyahatlerinizde birinci sınıf bir yolculuk deneyimi yaşamayı isterseniz, Antalya Havalimanı'nda 7/24 Kaş'a vip transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Vip transfer hizmetlerinde, yolculuğunuz için sunulan şoförlü araçlar, ekonomik transfer alternatiflerine göre daha donanımlı ve daha lüks araçlar olup yolculuğunuzda yaşayacağınız keyfi ikiye katlayacaktır.

 

Antalya Havalimanı özellikle yaz sezonunda oldukça yoğun bir yolcu trafiğine sahiptir. Milyonlarca turistin uçakla geldiği Antalya Havalimanı'ndan, özellikle yaz döneminde yaşanan tatilci yoğunluğu nedeniyle, Kaş'a seyahat konusunda araç bulma sorunuyla karşı karşıya kalmamak için rezervasyonunuzu mümkün olan en erken süreçte yapmanızı öneririz.

 

1.1.2 Antalya Havalimanı'nda Araç Kiralama Yöntemiyle Kaş'a Ulaşım

Antalya Havalimanı'na geldiğinizde Kaş'a ulaşım alternatiflerinizden biri de araç kiralama yöntemidir. Araç kiralamak, bir takım prosedürleri olan, diğer Kaş'a yolculuk seçeneklerine göre daha yüksek maliyetli ve biraz da riskli bir ulaşım yöntemidir. Özellikle, trafiğin yoğun olduğu yaz döneminde, Türkiye'nin en virajlı yollarında seyahat ederek Antalya Havalimanı'ndan Kaş'a gidecekseniz, araç kiralama seçeneğini iki defa düşünmenizde fayda var. Kendinize güveniyor ve size özel bir yolculuk olsun deyip, Antalya Havalimanı'nda araç kiralayarak Kaş'a gitmeyi tercih ediyorsanız bunun avantajlı yönleri de var. İstediğiniz yerde durup mola verebilir, tatiliniz boyunca gezmek istediğiniz yerleri özgürce gezebilir ve zamanınızı kendi planlarınız doğrultusunda yöneterek tatilinizi yapabilirsiniz. Özellikle geniş bir aileyseniz ve tatilinizi Antalya Kaş'ta geçirecekseniz, Antalya minibüs kiralama seçeneklerini gözden geçirmenizi öneririz. Antalya Havalimanı'nda şoförlü minibüs kiralama ya da şoförsüz minibüs kiralama hizmetlerini 7/24 bulabilirsiniz. Hangi tip araç kiralama işlemi yapacak olursanız olun, Antalya Havalimanı'na gelmeden önce, rezervasyon işlemlerinizi tamamlamış olmanız hem maliyet yönünden avantaj sağlayacak hem de geldiğinizde araç bulamama riskini ortadan kaldıracaktır.

 

1.1.3 Antalya Havalimanı Kaş Shuttle Servis Hizmeti İle Kaş'a Yolculuk

Shuttle hizmeti yani paylaşımlı servis, Antalya Havalimanı'ndan Kaş'a yolculuk için ekonomik bir seçenektir. Özellikle bütçeniz kısıtlı ve Antalya Kaş arası seyahat için ucuz bir yöntem arıyorsanız Antalya Havalimanından Kaşa shuttle hizmeti tam size göre. Antalya Havalimanı'ndan günün belirli saatlerinde Kaş yönüne hareket eden minibüsler ve otobüslerle shuttle transfer hizmetleri sunulmaktadır. Paylaşımlı minibüsler ve otobüslerle Kaş'a gitmek istiyorsanız, Antalya Havalimanı'na gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmış olmanız gerekir. Aksi taktirde, shuttle servis araçlarında koltuk bulmanız oldukça düşük bir ihtimaldir.

 

1.1.4 Antalya Havalimanı Kaş Taksi Seçeneğiyle Kaş'a Seyahat

Antalya Havalimanı Kaş taksi seçeneği ile Antalya'dan Kaş'a gitmek, aslında diğer tüm alternatiflere göre en kolay bulabileceğiniz ulaşım yöntemidir. Türkiye'nin tüm havalimanlarında olduğu gibi, Antalya'da da taksi bulmak, uçaktan inip valizinizi aldıktan sonra, gelen yolcu kapısından çıktığınızda karşınıza hemen çıkacak kadar, erişimi kolay bir ulaşım seçeneğidir. Ancak Antalya Havaalanı Kaş arası yolculuğunuz için taksi ile seyahati seçmenin hem avantajlı hem de dezavantajlı yönleri olabilecektir.


Rezervasyona gerek kalmadan, havalimanından çıktığınız anda hemen bulup ve araca hemen binip yola çıkabilmeniz zaman ve bulunabilirlik açısından avantaj sağlayabilmektedir. Ama Antalya Havalimanı Kaş taksileri ile ulaşım sağlarken, birkaç önemli ayrıntı göz ardı edilmemelidir. Türkiye'de taksi ücretleri oldukça yüksektir ve Antalya Havalimanı ile Kaş arası mesafeyi de dikkate aldığınızda, hiç de azımsanmayacak bir ücretle karşı karşıya kalabilirsiniz. Yola çıkmadan önce, fiyat konusunu çözmeniz büyük maliyetlerin önüne geçebilecektir. Yine Antalya Kaş taksi ücreti konusunda önemli bir detay ise taksimetre hesabına göre ücretlendirmedir. Yani, Antalya'dan Kaş'a nasıl gidilir bilmiyorsanız, Antalya Kaş arası yolda daha önce seyahat etmediyseniz ve bindiğiniz taksi şoförü taksimetre ne yazarsa o parayı alırım diyorsa, çok dikkatli olmalısınız. Yolun, şoför tarafından bilinçli olarak uzatılması, yoğun trafikte geçirebileceğiniz uzun süre ve hatta araçtaki taksimetrenin ayarları ile oynanmış olması nedeniyle tatilinizi kabusa çevirebilecek ulaşım maliyetleriyle karşılaşabilirsiniz.


Normal şartlarda ekonomik bir araçla havaalanı transfer hizmetinin 3 katından daha fazlaya mal olan Antalya Havalimanı'ndan Kaş'a taksi ile ulaşım, bizce, zorda kalındığında tercih edilebilecek en son yöntemdir. Üstelik, Türkiye'de taksicilik alanında hala çok eski ve bakımsız araçların, amatör şoförler tarafından kullanıldığını da göz önünde bulundurduğumuzda, konfor ve güvenlik açısından hoş olmayan durumlarla karşılaşma riskini de unutmamakta fayda var.

 

1.1.5 Antalya Havalimanı Kaş Havaş (Antalya Havalimanı Kaş Otobüs)

Havaş, Türkiye'nin önemli birçok havalimanında olduğu gibi Antalya Havaalanı'nda da ulaşım hizmetleri vermektedir. Antalya Havalimanı Kaş otobüs seçenekleri ile Kaş'a ulaşmak isteyenlerin internette en çok aradığı firmalardan biri de Havaş'tır. Özellikle sınırlı bütçeyle Antalya'dan Kaş'a nasıl gidilir diyenlerin araştırdığı Havaş, maalesef Antalya Kaş rotasında otobüs ile ulaşım hizmeti vermemektedir. Bu nedenle, özellikle bütçeniz kısıtlı ve en ekonomik yoldan Kaş'a gitmek istiyorsanız, Antalya havalimanı transferleri ya da shuttle minibüsleri, ucuz yollu bir ulaşım sağlamak için en doğru karar olacaktır.


1.2 Antalya Otogardan Kaş'a Nasıl Gidilir?

Yolculuk tercihinizi karayolu alternatifi yönünde kullandınız ve Antalya otogara kadar geldiniz, peki Antalya otogardan Kaş'a nasıl gidilir, en ekonomik, en güvenli ve en konforlu ulaşım seçenekleri hangileridir? İşte cevabı!


Antalya otogardan Kaş'a giden, minibüs ve otobüsler ile toplu yolcu taşımacılığı yapan, birçok şirket vardır. Ekonomik bir yolculuk yaparak Antalya otogardan Kaş'a gitmek isterseniz, buradan 7/24 Antalya Kaş servisi yapan minibüs ve otobüsleri tercih edebilirsiniz.


Bununla beraber, Antalya otogardan Kaş'a ulaşımınız için konfor, güvenlik ve kalite beklentileriniz daha ön planda ise, Antalya Kaş transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Son model araçlar ve profesyonel şoförlerle sunulan özel bir ulaşım hizmeti olan Kaş transferleri konusunda ayrıntılı bilgi almak ya da rezervasyon yapmak için firmamızın iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. Sizi Antalya otogarda karşılayıp, Kaş'a ulaşımınızı konfor, güvenlik ve kaliteli bir seyahat güvencesiyle 7/24 sağlamaktayız.


Dalaman'dan Kaş'a Nasıl Gidilir?

Mesafe ve yolculuk süresi açısından Dalaman'dan Kaş'a nasıl gidilir ve Dalaman Havalimanı'ndan Kaş'a nasıl gidilir sorularının cevapları aynıdır. Kaş'a gitmek için, uçakla Dalaman Havalimanı'na gelen yolcular için bir dizi ulaşım alternatifi söz konusudur. Dalaman Kaş transfer hizmetleri, Dalaman Havalimanı Kaş taksi hizmeti ve yılın belirli dönemlerinde Dalaman Havalimanı ile Kaş arasında saatte bir gidiş-geliş yapan Dalaman Kaş shuttle hizmetleri örnek ulaşım yöntemleridir. Kaş tatilinizde daha özgür bir biçimde gezmek ve Kaş'a kendiniz süreceğiniz özel bir arabayla ulaşım sağlamak isterseniz, Dalaman havalimanı'nda araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz.


Dalaman Kaş transfer hizmeti kişiye özel bir ulaşım seçeneği olarak öne çıkmaktadır. Dalaman'dan Kaş'a ulaşım için en çok tercih edilen seyahat alternatifidir. Dalaman Kaş arası transferler genellikle Mercedes Vito vip minibüsler veya isteğe göre sedan otomobillerle yapılmaktadır. Dalaman Havaalanı Kaş transfer hizmeti konforlu, güvenli ve ekonomik yolculuğun bir arada sunulduğu, bölge yollarında uzun yıllar deneyimli, yabancı dil bilen profesyonel şoförler tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye'nin turizm açısından en yoğun yolcu trafiğine sahip birçok havalimanında hizmet veren iyitransfer, Dalaman Havalimanı'ndan Kaş'a ulaşım sağlamak isteyenlere uzun yıllardır hizmet vermektedir. Dünyanın birçok ülkesinden Dalaman Havalimanı'na uçakla gelen yerli ve yabancı turistlere Kaş transfer hizmetleri sunan iyitransfer.com'un ayrıcalıklarıyla siz de ulaşım sağlamak isterseniz iletişim bilgilerimizden çağrı merkezimize 7/24 ulaşabilir ve Dalaman Kaş transfer rezervasyonunuzu hemen yapabilirsiniz.


Dalaman Kaş arası taksi ile ulaşım söz konusu olduğunda, gideceğiniz mesafe ile ödeyeceğiniz bedel orantılı değildir. Dalaman-Kaş taksi ücreti araştırması yapıyorsanız, internette gördüğünüz fiyatlarla, taksiye binip Kaş'a ulaştığınızda taksimetrede karşılaşacağınız fiyat birbirine pek yakın olmayabilir. Genellikle güncelliğini yitirmiş eski tip otomobil ve panelvan tipi araçlarla gerçekleştireceğiniz çok da konforlu olmayan bir yolculuk için çok yüksek bir Dalaman Kaş arası taksi ücreti ödemektense, çok konforlu vip minibüslerle ya da sedan otomobillerle, sabit fiyatlar uygulanarak sunulan özel şoförlü bir transfer hizmeti almak, taksiye göre hem bütçe yönünden daha ekonomik hem de daha güvenli bir ulaşım çözümü olabilecektir.


Dalaman Havalimanı'nda, Kaş'a gitmek isteyenler için sunulan bir diğer ulaşım seçeneği ise paylaşımlı toplu ulaşım olarak da bilinen shuttle transfer hizmetidir. Dalaman Kaş shuttle firmaları yıl içerisinde sadece yaz mevsiminde, günün belirli saatlerinde hizmet vermektedir. Shuttle transfer, Dalaman'dan Kaş'a gidiş-geliş şeklinde minibüs tipi araçlar ve midibüslerle sunulmaktadır. Özellikle kısıtlı bir bütçeyle yolculuk planlayan ve Dalaman'dan Kaş'a en uygun ücretlerle nasıl gidilir sorununa çözüm arayanlar için, en doğru tercih shuttle transfer seçeneği olacaktır.


Havaş'ı merak ediyorsanız, Dalaman Havalimanı'nda Havaş hizmet vermektedir. Ancak Havaş'ın en uç güzergahı Fethiye lokasyonudur. Bu nedenle Dalaman Kaş Havaş araması yaparak, Dalaman Havalimanı'ndan Kaş'a Havaş'ın çalışıp çalışmadığını öğrenmek istiyorsanız, firma maalesef Kaş güzergahında hizmet vermemektedir. Havaş'a alternatif olarak, Dalaman'da shuttle transfer hizmeti aynı düzeyde ekonomik bir alternatif olurken, Dalaman Kaş özel transfer hizmeti alarak Kaş'a yolculuğunuzdaki konfor ve kaliteyi artırabilir, keyifli bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.


Tatilimde özgürlüğün anahtarı cebimde olsun, istediğim gibi hem gezerek hem de dinlenerek yolculuk edeyim diyenlerdenseniz, "Dalaman'dan Kaş'a nasıl gidilir?" sorusunun, sizin için en doğru cevabı Dalaman araç kiralama hizmeti almak olacaktır. Geniş bir aile olarak seyahat edecekseniz Dalaman minibüs kiralama, çekirdek bir aileyseniz otomobil kiralayıp Kaş'a ulaşabileceğiniz gibi, Kaş'ta gezilecek yerler konusunda kendinizi sınırlamadan, doyasıya gezebilirsiniz.

Kaş'ta Gezilecek Yerler


Antalya Kaş ulaşım konusu, Dalaman'dan ve Antalya'dan Kaş'a nasıl gidilir sorusuna yönelik birbirinden farklı yolculuk seçenekleri ve Kaş nerede diye merak edenler için, farklı birçok perspektifle Antalya'nın ilçesi Kaş'ın nerede olduğunu anlattığımız yazımızın finaline yaklaşırken, son olarak Kaş'ta Gezilecek yerler konusuna kısaca değineceğiz. Tarih, kültür ve turizm açısından Antalya'nın en önemli medeniyet miraslarından biri olan Kaş'a tatil için gidiyorsanız, burada geçmişten günümüze kadar ayakta kalmış ören yerleri yanı sıra ister kendiniz ister tura katılarak gezip görebileceğiniz sayısız turistik yer bulunmaktadır. Kaş'ta mutlaka görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları kısaca listeliyoruz.


KAŞ'TA GEZİLECEK YERLER LİSTESİ

Aslanlı Lahit-Kral Mezarı
Patara Antik Kenti ve Patara Plajı
Xanthos Antik Kenti
Saint Nicholas Kilisesi (Aziz Nikolaos - Noel Baba Kilisesi)
Antiphellos Antik Tiyatrosu
Saklıkent Kanyonu
Üçağız Köyü
Kaleköy-Simena Antik Kenti
Kekova ve Batık Şehir
Kalkan Beldesi
Meis Adası
Kaputaş Plajı
Akçagerme Plajı
Büyük Çakıl Plajı

Küçük Çakıl Plajı
kaş gezilecek yerler, kaşta gezilecek yerler listesi, kaş rehberi

    ANTALYA GEZİ ROTALARI VE ÖNERİLER

    Bu yıl harika bir tatil yapmak için Kaş'ı tercih ediyorsanız, Antalya Kaş yolu üzeri gezebileceğiniz muhteşem yerleri de gözardı etmeyin. Türkiye'nin batı Akdeniz kıyıları muhteşem tatil ve dinlenme olanakları sunuyor. Kaş'a giderken yolda Kemer'i ziyaret edebilir hatta burada birkaç gün konaklayarak dünyaca ünlü plajlarda denize girebilirsiniz. İlginizi çektiyse Kemer rehberi sayfamızı ziyaret edebilir ve Antalya Kemer'e dair tüm bilgilere sahip olup tatilinize renk katabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar