2023 Resmi Tatil Günleri

2023 Yılı Resmi Tatil günleri toplam 15,5 gündür. Yıllık izin hakkı olanlar tatilini 37 güne kadar uzatabilir. Bu yıl siz de “bayram tatili kaç gün?”, “1 Mayıs tatil olacak mı?” ve “15 Temmuz tatil mi?” diye soruyorsanız, iyitransfer`in hazırladığı 2023 Resmi Tatil Günleri Rehberi sizi bekliyor.

2023 Resmi Tatil Günleri


2023 Resmi Tatil Günleri

  • 1 Ocak 2023 Pazar Yılbaşı Tatili - 1 Gün Tatil
  • 21 Nisan 2023 Cuma Ramazan Bayramı - 3,5 Gün Tatil
  • 23 Nisan 2023 Pazar Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - 1 Gün Tatil
  • 1 Mayıs 2023 Pazartesi Emek ve Dayanışma Günü (İşçi Bayramı) - 1 Gün Tatil
  • 19 Mayıs 2023 Cuma Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı - 1 Gün Tatil
  • 28 Haziran 2023 Çarşamba Kurban Bayramı - 4,5 Gün Tatil
  • 15 Temmuz 2023 Cumartesi Demokrasi ve Milli Birlik Günü - 1 Gün Tatil
  • 30 Ağustos 2023 Çarşamba Zafer Bayramı - 1 Gün Tatil
  • 29 Ekim 2023 Pazar Cumhuriyet Bayramı - 1,5 Gün Tatil


2023 RESMİ TATİLLER TAKVİMİ

Gün Gün Tüm Resmi Tatiller, Tarihleri ve Tatil Süreleri


2023 resmi tatil günleri


2023 Yılının Resmi Tatilleri

Resmi tatil, kamu kurumlarının ve okulların kanun gereği tam veya yarı zamanlı olarak kapalı olduğu dönemi ifade eder. Milli, dini ve kültürel öneme sahip olan resmi tatil tarihleri devlet otoriteleri tarafından ilan edilir ve resmi gazetede yayımlanır. Senelik iznini planlamak, akraba ziyaretleri yapmak ve şehrin yorucu temposundan bir nebze uzaklaşmak isteyenlerin en çok araştırdığı konuların başında resmi tatil günleri gelir. Siz de ideal bir tatil için seyahat tarihlerinizi önceden planlamak istiyor ve resmi tatiller 2023 yılında hangi güne denk geliyor merak ediyorsanız, İyi Transfer’in hazırladığı 2023 Resmi Tatiller Rehberi tam size göre!

Rehberimizde, 2023 yılında resmi tatil olarak ilan edilen milli ve dini bayramlarımızın tarihlerine kolaylıkla erişebilirsiniz. Ayrıca, dünya genelinde resmi tatil olan özel günlerin tarihlerini inceleyebilir, tatil önerilerimizi değerlendirebilirsiniz. Böylece, seyahat planınızı şimdiden yapıp hava yolları, oteller ve havalimanı transfer firmalarının erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Hazırsanız, işte size tüm ayrıntılarıyla 2023 Resmi Tatil Günleri ve yayımlanan en güncel resmi tatiller takvimi…


1 Ocak 2023 Yılbaşı Tatili

2023 yılında yılbaşı, yılın ilk günü olan 1 Ocak Pazar gününe rastlıyor. Yeni yılın resmi ilk tatili pazara denk gelse de valizleri cuma akşamından toplayıp tüm hafta sonu doyasıya eğlenebileceğiniz harika bir yeni yıl programı yapabilirsiniz. Yılbaşı tatili için hafta sonu gelmeden planlarınızı yapıp 2023 yılına Türkiye’nin eğlence başkenti Antalya’da merhaba diyebilirsiniz. Yılbaşı tatiliniz için karlarla kaplı, bembeyaz bir zirvede olmayı hayal ediyorsanız Antalya’nın Saklıkent Kayak Merkezi ve buradaki otelleri değerlendirebilirsiniz. Eğlencenin sınırlarını zorlamayı planlıyorsanız bu yıl ünlü yağmuruna tutulan Antalya sahil otellerini tercih edebilirsiniz. iyiTransfer’in hazırladığı Antalya Yılbaşı Programları 2023 rehberini ziyaret ederek sanatçılı Antalya otelleri ve benzersiz eğlence programları hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.


21 Nisan 2023 - 23 Nisan 2023 Arası Ramazan Bayramı

Bu yıl Ramazan Bayramı 21 Nisan 2023 Cuma günü başlıyor ve takip eden hafta sonu 23 Nisan 2023 tarihinde son buluyor. Bir diğer adıyla Şeker Bayramı olarak bilinen Ramazan bayramı arifesi ise 20 Nisan 2023 tarihi Perşembe gününe rastlıyor. Arife günü yarım gün mesai olacağından 2023 yılında Ramazan Bayramı tatili 3,5 gün sürüyor. Yıllık izin hakkı olanlar yarım günlük ek izin kullanarak tatilini 4 güne tamamlıyor. Siz de şeker tadında bir Ramazan tatili yapmak isterseniz hava sıcaklıklarının yükselişe geçtiği bahar aylarında bol oksijenli Akdeniz sahillerini tercih edebilirsiniz. Tatil sezonunun yeni yeni başlayacağı Antalya’nın doyumsuz manzaralara sahip Kemer ilçesi ve bu bölgedeki sahil otelleri son derece isabetli bir seçim olacaktır. Bunun için turizm acentelerinin 2023 Ramazan Bayramı indirimlerini takip edebilir ve erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak Her Şey Dahil konseptte hizmet veren otellerde muazzam bir tatil yapabilirsiniz. 2023 Şeker Bayramı'nda sizin de tercihiniz Kemer ise uçak biletinizi şimdiden alıp Antalya seyahat planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Uçağınız Antalya Havaalanına indiğinde, iyitransfer’in Kemer Vip Transfer hizmetini kullanarak havalimanından kalacağınız otele konforlu şekilde ulaşabilirsiniz.


23 Nisan 2023 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Atatürk’ün Türk ve Dünya çocuklarına armağanı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2023 yılında 23 Nisan Pazar günü kutlanıyor. Bununla beraber, 20 Nisan 2023 Perşembe Arife günü itibariyle 3,5 gün resmi tatil olarak ilan edilen Ramazan Bayramı’nın son günü de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlandığı 23 Nisan 2023 Pazar gününe rastlıyor. Ramazan Bayramı arifesinde yarım gün ek izin alanları 4 günlük ekstra uzun bir hafta sonu tatili ve 23 Nisan 2023 tarihinde çifte bayram bekliyor. Akdeniz sularının ısınmaya başladığı bahar günlerinde Türk Rivierası olarak bilinen Antalya’nın Belek turizm merkezi şahane tatil fırsatları sunuyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel programları bulunan Belek otellerini tercih ederek ailenizin minik fertleriyle unutamayacağınız güzellikte bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu oteller arasında çocuklar için ideal aktivitelerle dolu The Land Of Legends Kingdom Hotel şüphesiz en doğru tercih olacaktır. Ayrıca son güne kalmadan rezervasyon yaptırmanız halinde konaklama ve ulaşımınızı daha ekonomik hale getirip 23 Nisan tatil keyfini ikiye katlayabilirsiniz. Çocukların en mutlu gününde sizin de tercihiniz Belek ise, iyitransfer’in Belek Vip Transfer hizmetini kullanarak uçaktan indiğinizde vakit kaybetmeden otelinize gidebilirsiniz.


1 Mayıs 2023 İşçi Bayramı (Dünya Emek ve Dayanışma Günü)

Emeğin ve Dayanışmanın en özel günü 1 Mayıs İşçi Bayramı dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de resmi tatil olarak kabul görüyor. 2023 yılında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatili Pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu ile birleştirdiğinizde 3 günlük bir tatil dönemi sunan İşçi Bayramında şehir dışı kaçamağı yapmak isteyenler Türkiye’nin her yerinden uçakla 1 saatlik bir yolculuk yaparak tatilin başkentine geliyor. Çünkü, havaların iyiden iyiye ısındığı Antalya’da Herşey Dahil 1 Mayıs Tatili Otelleri benzersiz fırsatlar sunuyor. 3 gece konakla 2 gece öde, hafta sonuna özel indirimler ve son dakika tatil kampanyalarından yararlanarak Antalya otellerinde harika bir tatile imza atabilirsiniz. Bunun için turizm acentelerinin 1 Mayıs indirimli otellerini inceleyip İşçi Bayramı resmi tatil günlerine özel fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Mayıs ayında yaz sezonuna henüz girilmediğinden, bazı otellerin erken giriş ve geç çıkış fırsatları sunduğunu da unutmamanızı isteriz. Böylece, Cuma akşamından otelinize giriş yapıp, Salı sabahı erken saatlere kadar tesis olanaklarını kullanabilirsiniz. Konaklayacağınız yere karar verdiğinizde, rezervasyon yaptırmadan önce acentenizden bu konuda bilgi alıp uçak saatlerinizi de bu doğrultuda planlayabilirsiniz. Doyumsuz bahar anıları biriktirebileceğiniz 1 Mayıs tatilinde, tam da doğanın kalbinde, hem dinlenip hem de eğlenmek isterseniz Antalya’nın Çıralı Sahili’ni özellikle öneririz. Mas mavi Akdeniz sularının Toros Dağları ile buluştuğu Çıralı otellerinde tatil yapacaksanız havalimanından Çıralı’ya transfer için iyiTransfer’i günün her saati arayabilirsiniz.


19 Mayıs 2023 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı her yılın 19 Mayıs tarihinde resmi tatil olarak kabul ediliyor. 2023 yılında 19 Mayıs tatili Cuma gününe denk geliyor ve hem kamu kurumları hem de özel sektör paydaşları 1 günlük kısa tatil fırsatına kavuşuyor. Bu tatilde şehir dışına çıkmayı planlamıyorsanız, evde dinlenebilir veya şehrinizdeki 19 Mayıs Gençlik Şölenlerine katılarak hoşça vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz, bayramı takip eden 20 Mayıs Cumartesi günü için ek izin kullanabilir, bunu 19 Mayıs Cuma resmi tatili ve 21 Mayıs Pazar hafta sonu tatili ile birleştirerek 3 günlük kesintisiz bir Antalya macerasına çıkabilirsiniz. Antalya’nın Çıralı, Olimpos ve Kalkan tatil merkezleri 19 Mayısta Gençlere özel konaklama avantajları sunuyor. Yüzde 30’a varan indirimler ve 3. kişi bedava gibi fırsatları bulunan Gençlik Kampanyalı 19 Mayıs otellerini inceleyerek ilk baharın son resmi tatilinde siz de Türk Riviera’sını keşfe çıkabilirsiniz. Uçakla seyahat edip havalimanından Çıralı, Olimpos ve Kalkan’a transfer hizmetine ihtiyaç duyarsanız bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz.  


28 Haziran 2023 - 1 Temmuz 2023 Arası Kurban Bayramı

2023 yılında Kurban Bayramı 28 Haziran ile 1 Temmuz arası kutlanıyor. 28 Haziran 2023 Çarşamba günü başlayan Kurban Bayramı tatili 1 Temmuz Cumartesi gününe kadar devam ediyor. Kurban Bayramı Arifesi 27 Haziran 2023 Salı gününe denk geliyor ve yarım gün mesai yapılıyor. Böylece Arife günü Salı öğleden sonra başlayan Kurban Bayramı tatili 4,5 günlük bir resmi tatil oluyor. Kurban bayramı bitiş tarihi Cumartesi gününe rastladığından takip eden Pazar günü de eklendiğinde tam 5,5 gün sürecek bir tatil serüveni sizi bekliyor. Hatta yıllık izin hakkı olanlar 26 Haziran 2023 tarihinden başlayan 1,5 günlük ek izin alarak bayram tatilini 9 güne kadar uzatıyor. Bu haliyle Kurban Bayramı tatili 2023 yılında sizin de mutlaka değerlendirmeniz gereken up uzun bir tatil fırsatına dönüşüyor.

Akdeniz, sularının kaynadığı Haziran ve Temmuz aylarında Kurban Bayramını değerlendirmek için ideal bir destinasyon olarak ön plana çıkıyor. Uçsuz bucaksız koylara sahip Akdeniz’de Alanya, Side, Kemer ve Belek turkuaz suları ve beş yıldızlı otelleriyle size kucak açıyor. Sizin de 2023 yılı Kurban Bayramı tatili  için rotanız Türkiye’nin güneyi ise sıcakta bunalmadan ve havalimanında beklemeden otelinize en konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun için Antalya havalimanı transfer firmaları arasında en güvenilir marka iyiTransfer’in 7/24 uzman desteğiyle seyahatinizi planlayabilirsiniz. 


30 Ağustos 2023 Zafer Bayramı

Zafer Bayramı’nın tarihi olan 30 Ağustos 2023 bu yıl Çarşamba günü kutlanıyor.  30 Ağustos tatil mi?” diye soranları Zafer Bayramı’nda 1 günlük resmi tatil bekliyor. Yıllık izin hakkına sahip olanlar 28 ve 29 Ağustos tarihleriyle birleştirip tatillerini hafta sonu ile birlikte 5 güne tamamlıyor. “Beş gün tatil bana yetmez!” diyenlerse Zafer Bayramı tatilini takip eden iki iş gününü de izinlerine katıyor. Böylece, toplam 9 günlük uzun bir tatil fırsatı doğuyor. 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ek izin kullanmadan geçirecekseniz aileniz ve sevdiklerinizle birlikte şehir içinde yapılacak kutlama törenlerine katılabilirsiniz. Şehir stresinden uzaklaşıp sakin bir yerlerde dinlenmek isterseniz günübirlik bir kaçış planı yapabilirsiniz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda 1 günlük resmi tatili hafta sonları ile birleştirenler için yaz sezonunun son günlerinde Akdeniz’e inmek harika bir fikir olabilir. “Kumsalda güneşlenmek, Akdeniz’in sıcak sularında yüzmek ve doyasıya eğlenmek benimde hakkım!” diyarsanız, Türk Rivierası sizi çağırıyor!  


29 Ekim 2023 Cumhuriyet Bayramı

Resmi tatiller arasında en anlamlı günlerden biri olan Cumhuriyet Bayramı 2023 yılında 29 Ekim Cumartesi günü kutlanıyor. 2023 yılında 29 Ekim tatil mi?” diye soranları bayram arifesi yarım gün ve bayram günü 1 gün olmak üzere toplamda 1,5 günlük resmi tatil bekliyor. 28 Ekim 2023 Cuma günü yıllık izninden yarım gün feragat edenlerse resmi tatili hafta sonu ile birleştiriyor. Böylece 3 günlük uzatmalı bir bayram tatili yapıyor. Ekim sonu Kaş’ta, tam da güneş, kumsal ve denizin, yeşilin bin bir tonuyla dans ettiği noktada masal tadında bir tatil sizi bekliyor. Siz de yılın son resmi tatilini 3 günlük bir Akdeniz kaçamağına dönüştürmek isterseniz bu yıl 29 Ekim’de Antalya-Kaş size kucak açıyor. Türkiye’nin dört bir tarafından Kaş’a Cumhuriyet Bayramı için gidenlerin havalimanından Kaş transfer hizmeti için ilk tercihi iyitransfer.com oluyor. Firmamız sizi en uygun fiyatlar, konforlu araçlar ve güvenilir hizmet garantisiyle otelinizin kapısına kadar götürüyor. Tatiliniz sona erdiğinde ise otelinizden alıp keyifli bir yolculuk deneyimi yaşatarak uçağınızın kalkacağı terminal kapısına ulaştırıyor.


Resmi Tatillerde Ne Yapabilirim? Diyorsanız…

2023 resmi tatil günleri için şehirden kısa süreli kaçış planları yaparak, yurt içinde yeni yerler keşfedebilir ve iş stresinden uzaklaşabilirsiniz. Tercihiniz deniz kıyısında dinlenmekse Adrasan ile Kaş arasında bir tercih yapıp Akdeniz’in bakir kalan doğasında maviliklere açılabilirsiniz. Favori rengim beyaz diyorsanız Saklıkent’te kayak, Tahtalı Dağı’nda kar keyfi yapabilir veya Travertenler Diyarı Pamukkale’nin şifalı sularıyla ömrünüze ömür katabilirsiniz. Ailenizin minik üyeleriyle çıkacağınız bir tatil planı yapıyorsanız Antalya’nın çocuk dostu otellerinde doyasıya eğlenebilir ve dinlenebilirsiniz. Ek izin kullanmayacak ve şehir dışına çıkmayacaksanız, milli bayramlarda bulunduğunuz belediyenin düzenlediği bayram törenlerine katılabilirsiniz. Bununla beraber şehre yakın, doğayla baş başa kalabileceğiniz yerleri araştırıp günübirlik kaçış rotanızı oluşturabilirsiniz.


Resmi Tatillerde Ulaşım Zorluğu Çekmeyin!

Sabırsızlıkla beklediğiniz resmi tatillerde ulaşım başlı başına bir dert oluyor! Bazen otobüs yolculuğu, bazen de uçakla seyahat için bilet bulamıyor veya fahiş ücretlerle satın almak zorunda kalıyorsunuz. Akrabalarınızı, sevdiklerinizi ve dostlarınızı ziyaret etmek veya ailece güzel bir tatil yapmak için servet ödemeniz gerekmiyor! Siz de 2023 resmi tatil günlerine denk gelen bir seyahat planı yapıyorsanız, uçak veya otobüs biletinizi son güne bırakmadan satın alıp çok avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Bunun için THY, Pegasus ve Sun Express gibi hava yolu firmalarının internet sitelerinden kampanyalar sayfasını ziyaret ederek uçuşlarınızı ucuza getirebilirsiniz. Otobüs yolculuğu yapacaksanız, otogara kadar yorulmak zorunda kalmadan BiletAll ve OBilet gibi güvenilir internet sitelerini inceleyip yerinizi ayırtabilirsiniz. Böylece, son gün bilet bulma telaşı yaşamadan ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bununla beraber, özellikle Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi uzun resmi tatillerin arifelerinde trafiğin son derece kalabalık olacağını da unutmayın! Trafik yoğunluğunda gerilmeden tatile güzel bir başlangıç yapmak için karayolu ulaşımında gece saatlerini tercih edebilirsiniz. Uçakla seyahat edecekseniz, bayram arifesinde havalimanına daha erken saatlerde gidebilir ve tatilin son günü trafik sıkışıklığını göz önünde bulundurarak dönüş yolculuğunuzu planlayabilirsiniz. 


Resmi Tatillerde Nereye Gidebilirim? Diyorsanız…

2023 Kış sezonu resmi tatil günlerini geçirmek için kayak merkezlerinin bulunduğu destinasyonları tercih edebilirsiniz. Böylece temiz dağ havası, dinlendirici bir tatil ve eğlenceyi bir arada deneyimleyebilirsiniz. Şehir stresini ardınızda bırakıp, doğayla iç içe bir ortamda huzur ve şifa bulmak isterseniz termal suları ile adından söz ettiren şehirleri tatilde gidilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Yaz mevsimine rastlayan 2023 resmi tatil günlerinde Ege ve Akdeniz’in büyüleyici kumsallarına demir atabilir deniz, kum ve güneş keyfini aynı anda yaşayabilirsiniz. Yazın, doğanın kucağında bir tatil hayal ediyorsanız, adınızı haykıran doğanın çağrısına kulak verebilir, Doğu Karadeniz’in huzur dolu ortamında yaylaları gezerek oksijen depolayabilirsiniz. 


2023 Yılında Kaç Gün Resmi Tatil Var?

2023 yılında resmi olarak tatil kabul edilen toplam gün sayısı 15 buçuktur. Varsa, yıllık izinlerinizden kullanarak resmi tatil günlerine ek izin alabilir ve hafta sonları ile birleştirip daha uzun tatiller yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar