2022 Yılı 20. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi Antalya`da Başlıyor

Sporun akademik isimleri 28 Kasım 2022 tarihinde 20. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi`nde bir araya geliyor. Bu yıl kongre Antalya Aska Lara Resort Hotel`de düzenleniyor.

2022 Yılı 20. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi Antalya`da Başlıyor


Türkiye Spor Bilimleri Derneği'nin moderasyonunda düzenlenen Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi'nin bu yıl adresi Antalya. Kuruluşunun 30. yıldönümünü kutlayan Spor Bilimleri Derneği'nin üyeleri yanı sıra Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından sporun akademik isimleri Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi'nde buluşuyor. Gençlik ve Spor Bakanı, Antalya Valisi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, Aksu İlçe Kaymakamı ve Antalya-Aksu Belediye Başkanı'nın da onur konuğu olarak katılacağı kongre 28 Kasım 2022 tarihinde başlıyor. 01 Kasım 2022 tarihine kadar sürecek olan kongreye Antalya Aska Lara Resort Hotel ev sahipliği ediyor.


Uluslararası Spor Bilimleri Kongreleri Neden Düzenleniyor?

Kongre, spor alanında eğitim alan öğrencileri ve bu konuda ihtisas sahibi akademisyenleri bir araya getiriyor. Spor bilimleri hakkında en nitelikli çalışmaların paylaşıldığı kongre bildiri sunma, tartışmaya açma ve gelişmeyi tetikleyici geribildirimler alma fırsatı sunuyor. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi, uzmanlığı genel kabul gören isimler, ihtisas sahibi akademisyenler ve spor dalında eğitim alan öğrenciler açısından bilimsel, sosyal ve kültürel etkileşim merkezi oluyor. Böylece, spor bilimlerinde mükemmellik, inovasyon ve kalite düzeyinin sürekli olarak artırılması hedefleniyor.


Uluslararası Spor Bilimleri Kongre Etkinliği Hangi Konuları Kapsıyor?

Multidisipliner yapısı gereği geniş kapsamlı bir biçimde masaya yatırılan spor bilimleri, eğitim sağlık, fen ve sosyal bilimler perspektifinde ele alınıyor. Kongrenin ana başlıklarını "Hareket ve Antrenman Bilimleri", "Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi", "Spor Sağlık Bilimleri", "Sporda Psiko-Sosyal Alanlar", "Spor Yönetim Bilimleri" ve "Rekreasyon" gibi temel konular oluşturuyor. Özgün akademik çalışmaların yer alacağı kongrede spor bilimi sempozyumlar, paneller ve çalıştaylar gibi bilimsel ortamlarda tartışılıyor.


Uluslararası Spor Bilimleri Kongresine Nasıl Katılırım?

Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi her yıl olduğu gibi bu yıl da Spor Bilimleri Derneği tarafından düzenleniyor. Kongreye katılım için Spor Bilimleri Derneği'nin resmi web sitesi üzerinden kayıt formunu doldurmanız gerekiyor. Spor Bilimleri Kongresi'ne konuşma metninizi göndererek konuşmacı olarak katılabilirsiniz. Bildiriniz varsa metin veya e-poster formatında derneğin internet sitesine yükleyebilir, kabul edilmesi halinde kongrede sözel ve görsel sunum yapabilirsiniz. Ayrıca, derneğin diğer iletişim kanallarından bağlantı geçerek kongreye katılım koşulları hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.


20. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi Nerede ve Ne Zaman Yapılacak?

Kongre Merkezi: Aska Lara Resort, Kemerağzı Mah, Yaşar Sobutay Bulvarı No:397, 07112 Aksu/Antalya

Kongre Başlangıç Tarihi: 28 Kasım 2022

Kongre Bitiş Tarihi: 01 Aralık 2022


Antalya Havalimanından Uluslararası Spor Bilimleri Kongresine Nasıl Giderim?

Antalya Havalimanından Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi'nin düzenleneceği Aska Lara Resort'a havalimanı taksilerini kullanarak veya özel transfer hizmeti alarak gidebilirsiniz. Mercedes Vito Vip tasarımlı minibüslerle Antalya havalimanı otel transferleri için bizi günün her saati arayabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar