Havalimanı Transferi ve Ulaşım Hizmetleri

Havalimanı transferi nedir? iyitransfer`in havalimanı transferleri nasıl çalışır? Havaalanı transfer hizmetleri hakkında bilinmesi gerekenleri şimdi keşfedin.

Havalimanı Transferi ve Ulaşım Hizmetleri


iyitransfer olarak, 7/24 transfer hizmetlerimiz kapsamında güvenli, konforlu ve uygun fiyatlı ulaşım çözümleri sunuyoruz.


Uçakla yapılan yolculukların sonunda, terminalden çıkış yaptığınızda sizi isminiz yazılı board ile karşılayan, valizleriniz varsa bunların taşınmasına yardım eden, havalimanından gitmek istediğiniz adrese konforlu araçlarıyla ulaştıran ve tüm bu hizmetleri en ekonomik fiyatlarla size sunan bir havalimanı transfer firmasına ihtiyacınız olduğunda, www.iyitransfer.com web sitesinden online bir rezervasyon yapabilir veya iyitransfer çağrı merkezini arayarak transfer işlemleriniz için bilgi ve destek alabilirsiniz.

Havalimanı Transferi Nedir?

Havalimanından gitmek istediğiniz bir noktaya ulaşım sağlamak ya da, bulunduğunuz bir adresten havaalanına ulaşmak için şoförlü araçlarla sunulan profesyonel yolcu taşıma hizmetine havalimanı transferi denir.


Günümüzde havayolu firmalarının, hem kısa hem de uzun mesafeli uçuşlar için sundukları uygun fiyatlı rezervasyon olanakları sayesinde, uçakla seyahat edebilmek daha erişilebilir hale gelmiş ve havayolu taşımacılığı sektörüne büyük bir ivmeye kazandırmıştır. Uçakla seyahat edenlerin sayısındaki artışla birlikte, havalimanına gitmek isteyen kimseler ve uçağı havaalanına indikten sonra, yolculuklarına karayolundan devam etmesi gereken kişiler için, profesyonel havalimanı transferleri bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu nedenle, son yıllarda havalimanı transferi sağlayan firmaların sayısında önemli bir artış gözlenirken, havaalanlarında yolcu taşıma hizmeti veren köklü firmalar da, artan rezervasyon taleplerine cevap verebilmek için, sahip oldukları araç filolarını yenileme ve genişletme yoluna gitmiştir.


Bir uçak yolculuğu yaparak tatile, bir yakınınızı ziyarete ya da şirketinizin düzenleyeceği toplantı, seminer, fuar ve kongre gibi etkinliklere katılmak üzere seyahat edecekseniz, uçağınız indikten sonra nihai adresinize ulaşabilmek için havalimanı transferine ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle bir durumda, uçuş programınızın netleşmesine müteakip internette bir araştırma yaparak, uçağınızın ineceği havalimanında hizmet veren transfer firmalarını bulabilir, size en uygun ulaşım seçenekleri konusunda bilgi alabilir ve hatta havaalanı transfer rezervasyonunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Havalimanı Transfer Hizmeti

Havalimanı transfer hizmetleri, uçakla seyahat eden yolcuların uçakları havalimanına indikten sonra, buradan gidecekleri adreslere konforlu ve güvenli bir biçimde ulaşabilmeleri için sunulan hizmetler sürecinin bütünüdür. Havalimanı transfer hizmetlerinde süreç, rezervasyon anında sunulan çağrı merkezi destek hizmetleriyle başlayıp, yolcunun adresine ulaşım işleminin tamamlanmasına kadar geçen sürede, çeşitli aşamalardan oluşur. Sunulan transfer hizmetinin, kalitesini ve başarısını belirleyen en önemli unsur ise, bu hizmeti sağlayan firmanın her aşamada önem vermesi gereken profesyonel, özverili ve müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma sistemi oluşturması ve buna tavizsiz riayet etmesidir.


Kusursuz bir havalimanı transfer hizmeti sunabilmek için İyi Transfer şirketi olarak, sunduğumuz ulaşım çözümlerinin her aşamasında, konusunda uzman ekibimizle profesyonellik, özverili çalışma ve müşterilerimizin aldıkları hizmetten son derece memnun kalmalarını hedefleyen bir çalışma sistemi ile operasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz.


havaalanı transfer

İyitransfer'in Havalimanı Transfer Hizmetleri

İyitransfer, sunduğu 7/24 havalimanı transfer hizmetlerini 6 kritik aşamada hayata geçirmektedir. Bu aşamaların her birinde hizmet veren uzman personel kadromuz sayesinde, müşterilerimizin bizimle ilk bağlantıya geçtiği rezervasyon anından, transfer işlemleri tamamlanıp adreslerine güvenli bir şekilde ulaştıkları ana kadar, aldıkları hizmetlerden maksimum memnuniyet elde etmeleri sağlanmaktadır.


Rezervasyon Destek Hizmeti

İyitransfer ile iletişime geçen yolcuların transferlerinin gerçekleştirileceği bölgelere yönelik transferlerde sunulan araçlar, transfer fiyatları ve bu fiyatlara hangi tamamlayıcı hizmetlerin dahil olduğu ve olmadığı konusunda bilgi aldıkları aşamadır. Şeffaflık ve profesyonellik prensibiyle hizmet veren çağrı merkezi personelimiz bu noktada, havalimanı transfer hizmeti ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun transfer araç seçenekleri, en ucuz havalimanı transfer fiyatları yanı sıra sunulan hizmetin kapsamı hakkında açıklayıcı bilgi sunacak olup, isteğiniz doğrultusunda havalimanı transfer rezervasyonunuzu telefonda gerçekleştirebileceklerdir.


Uçuş Takip ve Operasyon Planlama Hizmeti

Rezervasyonunuz alındıktan sonra, operasyon ofisimiz tüm yolcularımızın rezervasyonlarını, buna bağlı uçuş bilgilerini ve tercih ettikleri transfer araçlarını sistemimizde düzenler ve havalimanı transfer planlamasını yaparak, yolcu karşılama ekiplerimizin ve şoförlerimizin operasyon planını çıkarır. Ayrıca yolcularımızın havalimanına uçak iniş saatlerini sürekli takip ederek, uçuşlarda yaşanabilecek olası gecikmeleri ve erken inişleri havalimanında görevli ekiplerimize anlık olarak bildirir. Böylece olası aksaklıkların da önüne hızlı bir biçimde geçilmiş olur.


Havalimanı Yolcu Karşılama Hizmeti

Uçağı havalimanına inen yolcularımızın, bulundukları terminalin gelen yolcu çıkış kapılarında isimleri yazılı tabelalar ile karşılandıkları aşamadır. Operasyon ofisimizin direktifleri kapsamında yolcu karşılama ekiplerimiz, havalimanı transferi yapılacak olan yolcularımızı karşılayıp, bagajlarına da yardımcı olarak otoparkta bekleyen transfer araçlarına yönlendirilirler. Uçakların geç veya erken iniş durumlarında operasyon departmanımız, karşılama ekiplerimize güncel uçak iniş programını anlık olarak iletir, bu doğrultuda yeni program çerçevesinde yolcularımızın karşılama işlemlerinde herhangi bir aksaklık kesinlikle yaşanmaz.


Şoförlü Araçlarla Konforlu ve Güvenli Bir Havalimanı Transfer Hizmeti

Havalimanında çıktığınız terminalin kapısında karşılamanız yapıldıktan sonra, otoparkın bize ayrılan kısmında özel şoförü ile bekleyen aracımıza bagajlarınızın yerleştirilerek, transferinizin başladığı aşamadır. Size özel şoförünüzle güvenli ve konforlu bir biçimde, havalimanından gideceğiniz adrese, otele veya etkinlik alanına ulaşımınız sağlanır. Şoförlerimiz, yolculuğunuz boyunca, kendi bilgi ve deneyimlerine dayanarak araçlarımızın içerisinde sunduğumuz bebek koltuk kullanımları, internet erişimi ve ikram hizmetlerimiz, transfer bölgelerimiz ve gezilecek yerler konusunda size nezaketle yardımcı olmaya çalışacaklardır.


Yolcu Uğurlama Aşaması

Uçağınızdan inip, havalimanında transfer hizmeti aldığınız araca yerleştikten sonra özel şoförünüz eşliğinde çıkacağınız kısa süreli yolculuk ardından otelinize veya belirttiğiniz adrese ulaşımınız sağlanır. Varış noktasına ulaştığınızda, şoförümüz araçtan iner, kapınızı açar ve valizlerinizi bagajdan indirme konusunda size yardımcı olup sizi nazik bir biçimde uğurlar.


Müşteri Geri Bildirimleri, Görüşler ve Anketler

Havalimanı transfer işlemleriniz sırasıyla tamamlandıktan sonra, iyitransfer.com'un en çok önem verdiği aşamaya gelinir. Siz değerli müşterilerimiz için sunduğumuz transfer hizmetlerimiz, aldığınız hizmetlere yönelik deneyimlerinizi, görüşlerinizi, geliştirmemiz gereken noktaları bizlerle paylaşabilmeniz için, şirketimizin müşteri ilişkileri departmanının telefon ya da e-posta anket yöntemi aracılığıyla sizinle iletişime geçtiği aşamadır. Bu aşamada, aldığınız hizmetlerin kalitesi, personelimizin tutumu ve araçlarımızın ulaşımınızda hissettirdiği konfor ve güvenlik gibi konularda geri bildiriminiz istenir. Müşterilerimizden toplanan tüm geri bildirimler üst yönetimiz ile anlık olarak paylaşılır. Üst yönetimimiz, sunduğumuz hizmetlere yönelik sizden gelen görüşler, yorumlar ve varsa şikayetler doğrultusunda, geliştirmeleri yapacak adımları atarak, bir sonraki ziyaretinizde size daha kaliteli bir hizmet sunabilmemiz için gerekli önlemleri alacaklardır.

İyiTransfer'in Sunduğu Transfer Çeşitleri

Şirketimiz 3 ana kategoride transfer hizmeti sunmaktadır. Bunlar havaalanından transfer, noktadan noktaya transfer ve havaalanına transfer türleridir.


Havaalanından Adrese Transfer

Havaalanından transfer hizmeti, uçağınızın indiği havaalanında karşılanarak gideceğiniz adrese veya otele ulaşımınızın sağlandığı transfer türüdür. Havaalanından transfer hizmetlerimiz sabit ve uygun fiyatlı bir ulaşım hizmetidir. Havaalanından transfer hizmetlerimizden herhangi bir aksamaya mahal vermeden faydalanabilmeniz için uçağa binmeden en geç 24 saat önce rezervasyonunuzun tamamlanmış ve tarafımızdan onaylanmış olması gerekmektedir.


Adresten Havaalanına Transfer

Havaalanına transfer hizmeti ise konakladığınız otelden veya bulunduğunuz bir adresten havaalanına konforlu bir biçimde ulaşmak istediğinizde yararlanabileceğiniz transfer hizmeti türüdür. Havaalanına gidişiniz için, planlamanızı yaptığınızda bize ulaşarak, hızlı ve kolay transfer rezervasyonu yapabilirsiniz. Şoförümüz sizi bulunduğunuz noktadan alıp, tercih ettiğiniz özel araçla havaalanına güvenli şekilde ulaştıracaktır.


Noktadan Noktaya Transfer

Noktadan noktaya transfer hizmeti, çıkış yapmak istediğiniz bir adresten ya da otelden alınarak ulaşmak istediğiniz farklı bir adrese size özel araçlarımız ve deneyimli şoförlerimiz eşliğinde sunduğumuz transfer hizmetidir. Noktadan noktaya transfer hizmetlerimizden günün her saati, kesintisiz olarak faydalanabilir, herhangi bir saat sınırlaması olmadan istediğiniz her an rezervasyon yaptırabilirsiniz. Noktadan noktaya ya da kapıdan kapıya özel transfer hizmetlerimizden kurumsal ve iş arkadaşlarınızla yapacağınız seyahatlerde de yararlanabilirsiniz.

Havalimanı Transferlerinde Kullandığımız Araç Tipleri

İyitransfer olarak, sunduğumuz konforlu ve güvenli transfer hizmetleri farklı tipte ve farklı özelliklere sahip araç türleri ile yapılmaktadır. Bu araç türleri sedan otomobiller, minibüsler, midibüsler ve otobüslerden oluşmaktadır. Şimdi ulaşım hizmetlerimizde kullandığımız araç tiplerine göre transferlerimizi tanımaya ne dersiniz?


Sedan Otomobillerle Havalimanı Transferi

 Sedan kasa otomobiller kullanılarak özel şoförlü olarak sunulan havalimanı transferi, 3 kişinin konforlu ve güvenli biçimde istedikleri adrese havalimanından ulaşımları için tasarlanmış bir hizmettir. Genellikle bir otelde tatilini geçirecek çekirdek aileler veya katılacağı bir toplantı için gitmek istediği adrese havalimanından ulaşabilmek isteyenlerin kullandığı transfer çeşididir. Ekonomik transfer ve lüks havalimanı transferi olmak üzere ikiye ayrılır.


Ekonomik transfer, orta sınıf sedan otomobillerle şoförlü olarak sunulan havalimanı transfer hizmetidir. Lüks havalimanı transferi ise, daha donanımlı ve konfor bakımından daha üstün arabaların kullanıldığı bir hizmettir. 


Minibüslerle Havalimanı Transferi

Minibüslerle havalimanı transferi, arkadaş grupları, iş seyahati yapan şirket görevlileri, geniş bir aile olarak aynı araçta yolculuk yapmak isteyenler ve kurumsal etkinliklere ya da turlara katılımcılarının taşınmasını organize edecek firmalar ve turizm acenteleri tarafından tercih edilen bir hizmettir. 4 kişiden 19 kişiye kadar farklı yolcu kapasitelerine sahip minibüslerle, havalimanı transferleri yapabilmekteyiz. Minibüs transferleri, sıralı koltuklu minibüslerle sağlanan ulaşım hizmetleri ve Vip minibüs transferleri olmak üzere ikiye ayrılır.


Sıralı koltuklu minibüsler kullanılarak sunulan havalimanı transferlerinden, genellikle turizm sektöründe havalimanından otellere grup yolcu taşınması alanında yararlanılmaktadır. Ayrıca geziler, turlar ve şirketlerin düzenlediği etkinliklerde, katılımcıların taşıma işlemleri için sıralı koltuklu minibüslerle transfer hizmeti tercih edilmektedir. Vip minibüslerle transfer hizmeti sıralı koltuklu minibüslerden daha konforlu, daha az sayıda yolcu taşıma kapasitesine sahip ama üst sınıf bir yolculuk için birçok tamamlayıcı donanım özelliğine muktedir, özel tasarımlı minibüslerle sunulan bir havalimanı transferidir. Fiyat olarak da normal minibüslerle yapılan transfer hizmetlerine kıyasla bir miktar daha yüksek olan vip minibüslerle sağlanan ulaşım hizmeti, genellikle önemli misafirlerin, sanatçıların, şirket yöneticilerinin, devlet yetkililerinin ve daha konforlu seyahat etmek isteyen herkesin transferleri için tercih ettikleri bir hizmettir.


Midibüslerle Havalimanı Transferi

Midibüs tipi toplu ulaşım araçlarımız 27, 29, 32 ve 35 kişi taşıma kapasitelerine sahiptir. Turizm acentelerinin organize ettiği tur, gezi ve otel transferlerinde tercih edilmekle birlikte, etkinlik organizasyon firmalarının ya da etkinliğini kendi bünyesinde düzenlemek isteyen şirketlerin, bu etkinliklere gelecek katılımcılarının ulaşımını sağlamak için tercih edilen bir havalimanı transfer hizmeti seçeneğidir. Midibüslerimiz, şirketimizin personel kadrosunda görevli özel şoförlerimiz ile hizmetinize sunulmaktadır.


Otobüslerle Havalimanı Transferi

Filomuzda, deneyimli otobüs şoförlerimiz ile hizmetinize sunduğumuz 50 kişiye kadar yolcu taşımaya elverişli otobüslerle sunduğumuz havalimanı transfer hizmeti tipidir. Filomuzda bulunan 40 adet otobüs havalimanı transferleriniz için 7/24 emrinizdedir. Otobüslerle havalimanı transferi genellikle, sayıca fazla katılımcının planlandığı gezi ve turlar, havalimanından otele - otelden havaalanına transfer işlemleri, kafile biçiminde ulaşım sağlamak isteyen büyük gruplar, spor kulüplerinin transferleri, siyasi parti mitinglerine ulaşım ve kongre transferlerinde tercih edilen bir tip transfer hizmetidir.


Havalimanı Transfer Hizmetleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Havalimanı transfer hizmetleri, insanların belirli bir adresten gitmek istedikleri havalimanına ya da havalimanından belirli bir adrese çeşitli tipte şoförlü vasıtalar yardımıyla ulaştırılmasını kapsayan hizmetler bütünü olarak bilinir. Özellikle son dönemde, zamanın en değerli şeylerin başında yer alması, insanların vakitlerini çok daha verimli kullanması gerekliliğini beraberinde getirmiştir.


Günümüzde, pek çok farklı firma tarafından sağlanan havalimanı transferleri hakkında insanların bilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar, transfer işlemlerinin ne kadar sürede yapıldığı, havaalanı transferlerinin ne tür araçlarda gerçekleştirildiği, transfer hizmetini sunan personelin yolculara ne tür konularda destek sağladığı ve transferi yapılacak yolcuların havaalanında karşılama işlemlerinin nasıl yapıldığı gibi ayrıntıları kapsar. Yolcuların bu konular hakkında bilgi sahibi olması, nasıl bir hizmet alacağının bilinciyle daha kolay ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşamaları yönünden faydalı olacaktır.

Havalimanı Transferi Hangi Hizmetleri Kapsar?

Havalimanı transferi, farklı birkaç aşamadan uluşan bir hizmetler bütünüdür. Bu aşamaların en başında rezervasyonu tamamlanmış olan yolcuların havalimanında karşılanması gelir. Uçağı inen yolcular havalimanında isimleri yazılı olan tabela ile karşılanır. Bir adresten havalimanına yapılan transferlerde ise yolcu, alınacağı otelinin önünde veya belirttiği adreste karşılanır.Türkiye'nin bazı havalimanlarında, elde yazılı board ile yolcu karşılama hizmetine izin verilmez. Örneğin İstanbul Yeni Havalimanı'na gelen yolcular elde tabela ile karşılama yerine, havalimanının resmi transfer firmalarına sunduğu elektronik boardlar aracılığıyla karşılanır. Farklı bir örnekte, Antalya Havalimanı'na gelen yolcular, çıkış yaptıkları kapılarda isimli tabelayla karşılanır ya da havalimanının transfer firmaları ve turizm şirketlerine tahsis ettiği bankolarda beklenir. Firma logolarının bulunduğu bankolara gelen yolcular, görevli personel asistanlığında transfer araçlarına yönlendirilir.


Havaalanı transferlerinde ikinci aşama, karşılama personeli veya şoförün yolcu bagajlarına yardım ederek eşyalarını transfer aracına yerleştirmesidir. Havalimanından transferlerde, yolcu karşılama sorumlusu bagajlara yardımcı olur, havalimanına transferlerde ise yolcuyu almaya giden şoför bagajlara yardım eder ve titizlikle araca yerleştirir.


Eşyaların araç bagajına yerleştirilmesinin ardından, aracın kapısını açan şoför, yolcuların güven ve konfor içinde araca binmesine yardımcı olur. Tüm yolcular araca yerleştikten sonra kendisi de şoför bölümüne biner ve yolculara kendini tanıtır. Bu esnada gidilecek olan mesafe ve yolculuk süresi konusunda bilgi verilir. Araç hareket eder ve yolculara da yolculuğun tadını çıkarmak kalır.


Gidilecek olan noktaya varılmasının ardından yolcuların eşyaları şoför tarafından titizlikle araç bagajından indirilir ve yolculara teslim edilir. Havalimanı transfer hizmeti, hizmeti alan yolcuların seyahatlerinin nasıl geçtiği konusunda fikirlerinin alınmasının ardından nazik bir uğurlamayla tamamlanır.

Havalimanı Transfer Hizmetleri Hangi Tür Araçlarlar Kullanılır?

Havalimanı transfer hizmetleri denildiğinde insanların aklına ilk olarak oldukça konforlu yapılacak bir yolculuk gelmelidir. Bunun yanı sıra bu transfer hizmetlerinin fazlasıyla geniş de bir ulaşım seçeneğine sahip olduğu bilinmelidir. Bu hizmet kapsamında tek kişi ya da birkaç kişilik gruplar için otomobil ve minibüs gibi araçlar ile konforlu bir transfer hizmeti sunulurken, daha kalabalık gruplar için midibüs ya da otobüs gibi araçlar ile ulaşım imkânı sağlanabilmektedir.


Transfer hizmeti alacak olan kişinin, rezervasyon görevlisine kaç kişi için bu hizmete ihtiyaç duyduklarını belirtmeleri, görevlinin uygun araçları kontrol edip transfer opsiyonlarını sunmasına yardımcı olacaktır. İletilen kişi sayısına ve yolcuların seyahat tercihlerine göre en uygun transfer araçlarını sunan rezervasyon görevlisi, seçilen aracı istenen tarihlere yönelik bloke eder ve rezervasyonu tamamlar. Böylece her sayıda yolcu için konforlu ve profesyonel bir havalimanı transfer hizmeti sağlanır.


Havalimanı transfer hizmetlerinde otomobil, minibüs, midibüs ve otobüs tipi araçlar kullanıldığı gibi bazı özel organizasyonlarda limuzinler, zırhlı araçlar ve vip araçlarla transfer hizmeti de verilebilmektedir. Limuzin grubu araçlarla transfer hizmeti genellikle önemli misafirlerine özel bir sürpriz yapmak isteyenler tarafından tercih edilir. Limuzin transferi düğün, nişan ve diğer özel günlerde de tercih edilen bir ulaşım şeklidir. Zırhlı araçlarla transfer, ekstra güvenlik gerektiren durumlarda tercih edilen bir ulaşım yöntemidir. Vip transfer hizmet ise zamanı kısıtlı iş insanları, sanat dünyasının ünlü simaları ve siyasetçi taşımacılığı alanında tercih edilen, özel tasarımlı ve tam donanımlı minibüslerle sağlanan bir ulaşım yöntemidir. Dünya genelinde, vip yolcu transferi dendiğinde akla gelen ilk araç markası Mercedes Vito'dur.

Havalimanı Transfer Hizmetlerine Kimler İhtiyaç Duyar?

Bireysel veya kurumsal seyahatlerde tercih edilen havalimanı transferleri, bir yerden farklı bir yere uçakla seyahat edip, havalimanından gideceği yere konforlu ve güvenli ulaşım sağlamak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Tam tersi yönde havaalanına ulaşım içinde ihtiyaç duyulan transfer hizmetleri, taksi ve toplu ulaşım araçlarıyla seyahat etmek istemeyenlerin ilk tercihi haline gelmiştir.


Havalimanı transfer hizmetleri, ülkemizde sağlanmaya başladığı ilk yıllarda, daha çok iş dünyasında bulunan kişiler tarafından tercih ediliyordu. Genellikle kısıtlı zamanları bulunan bu kişiler, zamanlarını çok daha efektif bir şekilde kullanmak için transfer işlemleri satın alıyordu. Günümüzde iş seyahatleri için havaalanı transfer hizmetlerinden faydalanan kişilerin sayıca fazla olması yanı sıra tatilci aileler ve günlük bireysel seyahatlerini gerçekleştirmek isteyenler tarafından da tercih edilmektedir.

Havalimanı Transfer Hizmetlerinden Faydalanarak Ulaşım Sağlamanın Avantajları

Ülkemizde ulaşım, özellikle büyük şehirlerde, insanların en büyük sorunu oluyor. Bu durum havalimanı gibi fazlasıyla kalabalık yerlerde kendini çok daha fazla hissettiriyor. Havalimanı transfer hizmetlerinin farklı ulaşım yollarına göre daha konforlu olduğundan söz etmek bu noktada doğru olacaktır. Kişiye özel olarak sunulan şoförlü araçlar, insanların gidecekleri yerlere sıkışık trafikte çok daha hızlı ve konforlu biçimde ulaşmasına olanak tanıyor.


Havalimanı transfer hizmetlerinin bir diğer avantajı da sabit bir fiyatlı bir hizmet olmasıdır. Taksi gibi ulaşım türleri, sabit bir fiyata sahip olmadığından, kişilerin bütçesi için sağlıksız sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Transfer hizmetlerinde ise rezervasyon aşamasından itibaren fiyatlar ile ilgili yolculara bilgilendirme yapıldığından, bu konuda hiçbir soru işareti olmadan seyahat edilir.


Havaalanı transfer hizmetiyle ulaşım işlemleri birçok avantaj sunmaktadır. Yolları bilen özel bir şoför eşliğinde trafik stresini yaşamadan, hızlı ve konforlu şekilde ulaşım sağlamak başta gelen avantajlar arasındadır. Ayrıca tüm havalimanlarında kolaylıkla bulunabilmesi yönünden pratik, profesyonel sürücülerle gerçekleştirilmesi açısından da oldukça güvenli bir ulaşım yöntemidir.

Havalimanı Transferi Yapan Firmaların Dikkat Etmesi Gerekenler Konular Nelerdir?

Havalimanı transfer hizmetleri tam anlamı ile profesyonel bir şekilde sunulan hizmetlerdir. Bu sebeple ilgili hizmeti sunan firmaların dikkat etmesi gereken pek çok farklı husus vardır. İlk olarak insanlar bu hizmeti zamandan tasarruf sağlamak için satın aldığından, zamanlama oldukça titiz yapılmalıdır. Havalimanında ya da havalimanı gitmek için bulundukları noktada yolcuların kesinlikle bekletilmemesi gerekir. Bunun yanında, bu hizmetin en çok tercih edilmesinin bir diğer nedeni olan konfor açısından da yolcuların rahatlığı kesinlikle ön planda tutulmalıdır. Yolcuların kendini rahat hissetmesi için her türlü detay transfer firmaları tarafından düşünülmelidir.


İnsanlara profesyonel bir hizmet sunulacağından, araç sürücüsünün eğitimli olması, giyim kuşamına dikkat etmesi ve nezaketten ödün vermemesi de diğer önemli hususlar arasında yer alır. Ayrıca şoförün trafik kurlarına uygun hareket etmesi havalimanı transfer hizmeti alan yolcuların güvenliği için olması gereken asgari şartların ilkidir. Yerli yolcuların yararlanabildiği gibi yabancı yolcuların da bu hizmeti tercih etmeleri nedeniyle, araç sürücülerinin en az bir yabancı dil bilme yeterliliğine sahip olması bir diğer dikkat edilmesi gereken noktadır. Havalimanı transfer hizmeti sunan firmaların, teknolojinin son trendlerini yakından takip etmeleri ve online rezervasyon kanallarında her an ulaşılabilir olmaları kolay erişilebilir olmaları yönünden önemli bir gerekliliktir.


Son olarak, havaalanı transfer hizmeti sunan firmaların dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri de araç içi temizlik ve hijyen konusudur. Özellikle Korona Virüs (Covid-19) pandemisiyle daha da ön plana çıkan genel hijyen, hem yolcuların hem de sürücülerin dikkat etmesi gereken bir konudur. Transfer firmaları, araçlarını her operasyon öncesi ve sonrası konusunda uzman oto yıkama firmalarına detaylı temizlik yaptırmalı, araçlarda en çok temas edilen yerleri özel kimyasallarla sildirmeli ve araç içini özel dezenfektanlarla temizletmelidir. Araçlar temizlik öncesi ve sonrası en az 1 saat süresince havalandırılmalıdır. Ulaşım hizmetini sunacak olan şoför, maske ve eldivenli olarak direksiyon başına geçmelidir. Transfer araçlarında, yolculuk edecek müşteriler için maske ve sıvı dezenfektan bulundurulmalıdır.

Havalimanı Transfer Hizmeti Alacak Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler Konular Nelerdir?

İlk olarak bu hizmetin profesyonel bir hizmet olduğu ve buna bağlı olarak titiz bir şekilde sunulması gerektiği yolcular tarafından unutulmamalıdır. Bu nedenle yolcular, havalimanı transfer hizmetleri alırken güvenilir bir firma seçimi yapmalıdır. Firmalar hakkında iyi bir fiyat araştırması yapmak ve yalnızca ucuz olması sebebiyle bir firma seçimi yapmamak gerekir. Firmaların, yolculara sunduğu isimli karşılama, ücretsiz çocuk koltuğu kullanımı, seyahat esnasında sunulan ikramlar gibi diğer avantajları da dikkatle incelemek gerekir.


Transfer şirketlerinin operasyonlarında kullandığı araç tipleri, araçların konfor ve güvenliği yanı sıra sunulan hizmetin kişiye özel mi yoksa paylaşımlı transfer hizmeti mi olduğu, firma yetkilisi ile görüşme esnasında sorulmalıdır. Böylece yolcular hem transferleri yapılacak aracı hem de sunulacak hizmet tipini doğru anlayıp, rezervasyon aşamasına net bilgilerle daha bilinçli olarak geçebileceklerdir.


Havalimanı transfer hizmeti sunan firmaların dönemsel olarak yaptıkları kampanyalar takip edilmelidir. Bu sayede konforlu bir yolculuğa çok daha uygun fiyata sahip olunabilir.


İnsanlar alacakları her hizmette olduğu gibi havalimanı transfer hizmetinde de daha önceki müşteri deneyimlerini araştırmalı ve firmalar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra sunulan hizmete yönelmelidir. Bu sayede firma hakkında kapsamlı bilgi sahibi olan kişiler, beklentilerine uygun ve güvenli bir transfer hizmetine sahip olabilecekleridir.


Havaalanı Transfer Firmaları

Gerekli yasal süreçleri yerine getirip, havalimanlarına inen uçaklardan çıkan yolcuların havalimanından gitmek istedikleri adreslere ulaşımını sağlayan firmalara havaalanı transfer firmaları denir. Havaalanı transfer firmaları, özel transfer hizmetleri sunan firmalar ve yolcuların ulaşımını paylaşımlı araçlarla sağlayan firmalar olmak üzere ikiye ayrılır.


Özel transfer hizmeti veren firmalar, havalimanından ya da havalimanına yaptıkları transferlerde kişiye özel olarak tahsis edilmiş araçlar kullanırlar yani, birbirini tanımayan yolcular aynı anda aynı aracı kullanarak seyahat etmezler. Paylaşımlı havalimanı transfer hizmeti sunan firmalar ise, belli saatlerde havalimanında toplu ulaşım hizmet veren şirketlerdir. Paylaşımlı havalimanı transfer hizmeti veren firmalar, operasyonlarında genellikle minibüs, midibüs ve otobüs tipi araçlar kullanırlar. Paylaşımlı transfer hizmetinde, havalimanına uçağı inen birbirinden bağımsız yani birbirini tanımayan kişiler aynı ulaşım aracını kullanarak transfer hizmeti alırlar. Örnek olarak, Antalya Havaş firması, havalimanında belli saatlerde planlı olarak gerçekleştirdiği paylaşımlı transfer işlemleriyle, havalimanından veya havalimanına ulaşım sağlamak isteyen kişilere toplu transfer hizmeti sunmaktadır.


Şirketimiz, yılın 12 ayı süresince kişiye özel havalimanı transfer hizmeti sunmakta olup, turizm sezonunun havalimanı yolcu transferleri bakımından yükselişe geçtiği yaz döneminde, paylaşımlı transfer talebinde bulunan müşterilerimiz için, iş birliği yaptığımız kuruluşlar aracılığıyla planlı toplu taşıma hizmeti sağlayabilmektedir.

 

Havaalanı Transferi Yapan Firmalarda Olması Gereken Özellikler

Havaalanı transferi, dışarıdan bakıldığında bir yerden bir yere ulaşım hizmeti gibi görülse de, aslında arka planda büyük bir ekiple profesyonel, özverili ve son derece sistematik bir çalışma gerektiren süreçlerden oluşur. Havalimanlarına inen uçaklardan çıkan yolcular için, gidecekleri otellere veya adreslere ulaşım hizmeti veren havaalanı transfer firmaları, müşterilerini güvenli, konforlu ve hizmetlerinden memnun bırakacak bir yolculuk deneyimi sunmalıdırlar. Peki memnuniyet garantili bir ulaşım hizmeti sunabilmek için, havaalanı transferi yapan firmalarda olması gereken özellikler nelerdir? Merak ediyorsanız, işte size listesi:


- Havaalanı transfer firmaları, turizm ve ulaşım sektörlerinde deneyimli ve uzmanlaşmış kişilerden oluşan ekiplere sahip olmalıdırlar.

- Havalimanı transfer şirketleri, her tip ulaşım seçeneği sunabilecek, geniş bir araç filosuna sahip olmalıdırlar.

- Havalimanı transfer firmalarının şoförleri profesyonel, deneyimli, nazik, resmi giyimli, her zaman kişisel bakımına özen gösteren ve yabancı dil bilen kişiler olmalıdır.

- Müşteri memnuniyetini önemseyen havalimanı transfer firmaları, sunduğu hizmetlerin her aşamasında müşterilerine karşı esnek, anlayışlı ve müşterilerinin görüşlerini önemseyen bir felsefeyi benimsemelidirler.

- Geleceğe dönük sadık bir müşteri kitlesine hizmet vermek isteyen havaalanı transfer şirketleri, müşterilerinin sunulan hizmetler hakkında geri bildirim verecekleri sistemlere sahip olmalıdırlar. Böylelikle, hizmetlerini sürekli geliştirebilme ve gerektiğinde, müşterilerinin memnuniyetini daha hızlı sağlayabilmek için, önlem alabilme şansına sahip olurlar.

- Havalimanı transferleri alanında her zaman daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmak isteyen şirketler, ulaşım sektörünün trendlerini yakından takip etmeli, müşterilerinin yeni ihtiyaçları için teknolojiden yararlanarak yaratıcı çözümler üretebilme özelliğine de sahip olmalıdır.

- Yolcularının, seyahat esnasında konforunu ve güvenliğini önemseyen havaalanı transfer firmaları, araç seçimi konusunda hassas hareket etmeli, hizmet veren şoförlerin trafik kuralları ve hız limitlerine uygun araç kullanıp kullanmadıklarını, teknoloji yardımıyla sürekli takip etmelidirler.

- Yapılan işin her aşamasında daha kaliteli hizmet sunmak isteyen işletmelerin hem çalışanlarının gelişimlerine katkıda bulunmak hem de sundukları hizmetlerde sürekli artan bir kalite ivmesi yakalayabilmek için, hizmet içi eğitim uygulamalarına önem vermeleri gerekmektedir.

- Havalimanı transfer hizmetlerinde başarılı olmak isteyen işletmelerde olması gereken önemli özelliklerden biri de iş disiplini, sorumluluk bilinci ve uyum konusunda kendini geliştirmiş personel alımı gerçekleştirebilecek, bir insan kaynakları işe alım sistemi kurabilmiş olmasıdır.

- Son olarak hem müşteri portföyünü artırmak hem de sadık müşterilerini elinde tutmak isteyen havaalanı transfer şirketlerinde olması gereken önemli bir özellik de sundukları hizmetlerin fiyatlandırılması konusunda hassasiyet göstermeleridir. Sunulan havalimanı transfer fiyatları, rakiplerin iyi analiz edilmesi, sektör genelinde sunulan hizmetlerin fiyatlarının taranması ve kendi sunduğu hizmetleri de masaya yatırarak belirlenmelidir.


İşte tüm bu özelliklere sahip olan iyitransfer.com, Antalya havalimanı transferi dendiğinde, Türkiye'de akla gelen ilk şirket olmayı başarmıştır. Sizde, ulaşım gereksinimleriniz için kaliteli bir hizmete ihtiyaç duyarsanız, iyitransfer.com ile irtibata geçebilir, doğru bilgi alarak, uygun fiyatlı bir rezervasyon yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar