Kurumsal Etkinliklerde Havalimanı Transfer Hizmetlerinin Önemi

Toplantı, kongre, seminer ve fuar gibi kurumsal etkinliklerde katılımcıların ulaşımını önemsiyor musunuz? Cevabınız "evet" ise "profesyonel bir etkinliğin ulaşım kısmında başarı nasıl sağlanır?", bir de bizim perspektifimizden inceleyin!

Kurumsal Etkinliklerde Havalimanı Transfer Hizmetlerinin Önemi


Şirketler, organizatörler, dernekler ve devlet kurumları yılın belirli zamanlarında birtakım faaliyetler organize eder. Kongre, seminer, fuar, miting, konser kurs ya da toplantı şeklinde düzenlenen bu organizasyonlar çok sayıda katılımcı sayısı ile gerçekleştirilir. Önceleri yalnızca büyük şirketler tarafından düzenlenen bu tip kurumsal etkinlikler son yıllarda küçük büyük fark etmeksizin her ölçekteki işletme tarafından gerçekleştirilebilir bir niteliğe bürünmüştür.


Bu tip yüksek katılımcı sayısına sahip olan organizasyonlarda katılımcıların ulaşımı da genellikle havalimanı transfer hizmetleri veren firmalar tarafından sağlanır. Diğer türlü bir ulaşım yönteminin seçilmesi organizasyonun bütünlüğü açısından risk teşkil edeceğinden, tüm katılımcıların belirli bir düzen içinde konaklanacakları ya da etkinliğin düzenlenecek olduğu yere ulaştırılması son derece önemlidir.Kurumsal Etkinliklerde Profesyonel Transfer Hizmetlerine Neden İhtiyaç Duyulur?


Kusursuz Planlama

Büyük etkinliklerin organizasyonlarını yapmak her zaman önem verilmesi gereken bir planlama süreci gerektirir. Bu tür etkinliklere çok sayıda insanın katılması, yetkili kişi, konuşmacı, sanatçı ve organizasyon sahiplerinin birlikte ulaşımının sağlanması oldukça titiz bir çalışma ve profesyonel bir transfer şirketiyle çalışılması gerekliliğini doğurur. Bu sebeple havalimanından etkinlik alanına ulaşım işlemleri genellikle profesyonel havalimanı transfer hizmetleri veren firmalar tarafından gerçekleştirilir.


Havalimanı transfer hizmeti veren firmalar, bu tür büyük organizasyonlarda çok sayıda transfer işlemi gerçekleştirdiğinden konuya oldukça hâkim ve ne yapılması gerektiğinin bilincinde olan profesyonel ekiplerden oluşur. Etkinliği organize edecek kişiler ile sürekli iletişim halinde olan transfer firmaları, yetkililerden ulaşım için düşünülen katılımcı sayısını, etkinliğin yer ve saatini, ne tipte araçlarla etkinlik alanına transferler istendiğini, farklı konumlarda katılımcı bulunup bulunmadığını, özel katılımcıların olup olmayacağını ve bu tip misafirler için özel transfer hizmeti gerekip gerekmediği yanı sıra farklı lokasyonlardan yapılması muhtemel seyahat programlarını temin ettikten sonra bir organizasyon şeması oluşturur. Yapılan kusursuz planlama sayesinde tüm katılımcılar havalimanından etkinlik alanına istenilen saatte ulaştırılırken, ulaşım süreçlerin her aşamasında organizasyon yetkililerine raporlama yapılır.


Profesyonel ekipler tarafından titizlikle oluşturulan transfer planlaması sayesinde, uçuş kaynaklı yaşanabilecek sorunlar karşısında hızlıca aksiyon alınıp, hem katılımcıların hem de etkinlikler için gelen konuşmacı, siyasetçi ve sanatçıların etkinlik alanına aksama olmadan, tam zamanında, güvenli ve konforlu biçimde ulaşımı sağlanır.


Havalimanında Profesyonel Karşılama

Etkinliğe katılacak olan kişilerin havalimanında, transfer hizmeti veren firmalar tarafından özel hissetirerek karşılanması etkinlik transfer hizmetini sunan firma açısından önemli bir etkendir. Özellikle organizasyonda sanatçı, konuşmacı ya da siyasetçi gibi önemli kişiler olacaksa, bu kişiler için özel olarak hazırlanmış VIP transfer araçlarıyla etkinlik alanına yüksek konfor ve güvenlik içinde ulaşımlarının sağlanması gerekir. Aynı şekilde organizasyon yetkilileri ve diğer katılımcılar için de yüksek konforlu ve hızlı yapılan transfer işlemleri, kişilerin havalimanında karşılanmasından itibaren memnuniyet hissedeceği bir hizmet anlayışına sahip olarak gerçekleştirilir.


Havalimanında organizasyona katılacak olan kişilerin ulaşımlarını sağlayacakları araçlara daha kolay ulaşabilmeleri için kurumsal etkinlik transfer hizmeti veren firmaların, havalimanlarında bulunan yerlerinin özel ve belirgin bir şekilde olması, yolcuların karşılanması konusunda meydana gelebilecek olumsuzlukların da ayrıca önüne geçmektedir. Bu sayede ulaşımlarını sağlayacak araçları kolaylıkla bulan etkinlik katılımcıları hiç zaman kaybı yaşamadan, güvenli yolculuğun keyfini çıkararak, faaliyetin düzenleneceği yere kolaylıkla ulaşabileceklerdir.


Transfer hizmeti veren firmaların, etkinlik transferlerinde, havalimanında yolcu karşılaması ve yolcuların araçlara yönlendirilmesinden sorumlu bir görevlisi olmalıdır. Bu sistemde çalışan transfer firmaları, organizasyonu yapan şirketin verdiği yolcu isim listesine göre gelen yolcuların kontrolünü yapar, araçlara yerleştirir ve aksamasız biçimde transferlerini gerçekleştirir. 


Yolcuların Kusursuz Ulaşımının Sağlanması

Organizasyon sahipleri ile hem rezervasyon aşamasında hem de transfer anında sürekli iletişim halinde olan havalimanı transfer firmaları, tüm katılımcıların etkinlik alanına eksiksiz ve kusursuz bir biçimde ulaşmasını sağlar.


Daha önceden planlanan etkinlik transfer programı çerçevesinde, tüm katılımcıların havalimanına ulaşıp ulaşmadığı kontrol edilir ve her katılımcının araçlarda yerini alması sağlanarak harekete geçilir. Eğer özel katılımcılar için farklı bir transfer tipi düşünülmüşse, özel misafirlerin vip transfer işlemleri de kusursuz bir şekilde profesyonel firma çalışanları tarafından organize edilir ve hayata geçirilir.


Kurumsal etkinliklere yönelik transferlerde, operasyon öncesi yapılan kusursuz planlama ve beklenmeyen durumlara yönelik alınan tedbirler, katılımcıların mükemmel organize edilmiş, yönetilmiş ve uygulanmış bir transfer süreci ile etkinlik alanlarına ulaşımlarını sağlar.


Farklı Tercihlere Yönelik Farklı Ulaşım Araçları


Kongre, toplantı ve seminer gibi etkinlikler genellikle yüksek katılımcı sayısına sahip olarak gerçekleştirilirken, kimi zaman daha az sayıda katılımcı ile küçük gruplar halinde de gerçekleştirilebilir. Bu açıdan havalimanı transferi yapan firmalar, her sayıda etkinlik katılımcısı için gerekli araç tipleri ve bunların sayıca yeterliliğine sahip olmalıdır. Organizasyonu yapan şirket ya da kurum tarafından istenmesi halinde, yüksek katılımcı sayısına yönelik otobüsler, minibüsler ve özel katılımcılar için vip tasarımlı araçlarla transfer hizmeti sunulabilmelidir.


Bireysel seyahat etmek isteyen özel misafirler, küçük gruplar ya da büyük kafileler şeklinde, katılımcı sayılarına göre her tür araca sahip olan havalimanı transfer şirketleri, geniş filoları sayesinde organizasyonu gerçekleştiren ajanslar, şirketler veya kurumlar tarafından gelebilecek her büyüklükteki kurumsal etkinlik talebine de cevap verebilme şansına sahip niteliktedirler. 

Uzman Ekiplerle Kusursuz Operasyon

Havalimanı transfer firmaları kurumsal etkinlikler için özel oluşturdukları ekiplerle ulaşım hizmet süreçlerini tamamlar. Firmalar tarafından yetkilendirilen bir kişi transfer aşamalarının tümünde organizasyon sahipleri ile sürekli iletişim halinde kalarak, plan çerçevesinde herhangi bir aksaklık yaşanmasının önüne geçer. Bu kapsamda yine organizasyona katılan özel misafirlerin ulaşımları da büyük bir özveri ile konusunun uzmanı ekipler tarafından sağlanır.


Havalimanından otele transfer veya etkinlik alanına gerçekleştirilen ulaşım işlemlerinde olduğu gibi, organizasyonun yapıldığı mekandan havalimanına transferlerde de yine aynı titizlik, rahatlık ve güvenlik içinde ulaşım sağlanır. Ulaşım araçlarında hizmet veren şoförler, resmi giyimli ve yolcu güvenliğini ön planda tutarak hizmet sunar. Yabancı misafirler taşınacaksa, şoförlerin yabancı dil bilmesine dikkat edilir. Böylece, etkinlik transfer işlemleri güvenli bir biçimde tamamlanabileceği gibi, yabancı misafirlerin katılabileceği operasyonlarda iletişimden kaynaklanabilecek aksiliklerin de önüne geçilerek kaliteli ve yolcu memnuniyetinin maksimum olarak sağlandığı bir etkinlik transfer hizmeti sunulur.

 

Uygun Maliyet

Büyük etkinlikler ve organizasyonlarda katılımcıların etkinlik alanına ulaşımı, farklı ulaşım araçları ve büyük bir ekiple sağlanması gerekebileceğinden, etkinliği düzenleyen firma açısından yüksek ulaşım maliyetlerine yol açabilir. Ancak havalimanı transfer firmaları ile planlı bir çalışma yapılarak, her katılımcı tipi ve grubu için gerekli en uygun transfer seçenekleri belirlenip operasyon süreçleri tamamlandığında, etkinlik şirketleri için büyük ölçüde maliyet avantajı sağlanır.


En uygun fiyatlarla etkinlik transferlerinin sağlanmasında önemli bir etken de havalimanı transfer hizmetini sunacak firmanın, bu alanda sahip olduğu deneyim ve hizmet verecek olan ekiplerin uzmanlık seviyesi olacaktır. Bu nedenle, katılımcılarına konforlu ve güvenli bir ulaşım yanı sıra şirketini de büyük maliyetler altına girdirebilecek durumlardan kurtulmak isteyen organizasyon firmaları ve çalışanları, kurumsal etkinlik transfer hizmeti alacakları firmayı seçerken bu firmanın geçmişten bugüne sahip olduğu deneyim ve profesyonel kadro faktörlerini de göz ardı etmemelidirler.Etkinlik Günü Katılımcıların Ulaşımında Bir B Planınız Var mı?

Havalimanı transfer hizmeti sunan firmalar, her gün binlerce yolcuya havalimanından gitmek istedikleri adreslere ulaşım işlemleri gerçekleştirdiklerinden, bu konuda tecrübelidirler. Bu sebeple meydana gelebilecek her aksaklık için bir önlemeleri ve B planları vardır. Uçağını kaçırdığı için katılımcı kafilesinden ayrı şekilde gelmek zorunda kalan kişiler için her zaman havalimanında yedek şoför ve yedek araç bulunduran profesyonel transfer firmaları, oluşabilecek aksi durumlarda hiçbir aksama olmadan operasyonun kusursuz tamamlanmasını sağlarlar.


Farklı şehirlerden farklı uçaklarla gelecek olan kişiler söz konusu olduğunda, havaalanı transfer firmaları aynı titizliği bu katılımcılar için de göstererek, her bir katılımcıyı ayrı ayrı karşılayıp, transferi yapılacak kişileri isim isim kontrol ederek, transfer araçlarına yönlendirdiklerinde, kusursuz bir ulaşım sürecine imza atarlar.


Yolcuların olası gecikmeleri, uçaklarını kaçırmaları ya da etkinliği düzenleyen şirketin planlarında olabilecek son dakika değişiklikler nedeniyle her zaman bir yedek B planı ile hareket eden havalimanı transfer firmaları, katılımcıların ulaşımlarını aksatmadığı gibi, ulaşım süreciyle beraber etkinliğin başarısına da katkı sağlarlar.


Eğer bir etkinlik organizasyonu hizmeti veren şirketseniz ya da kurumsal bir etkinliği kendi imkanları çerçevesinde düzenlemek isteyen bir şirketseniz, katılımcılarınızın ulaşımını kusursuz bir şekilde sağlamak için sadece büyük bir filoya sahip olan havalimanı transfer şirketi aramakla kalmayın, aynı zamanda tercih edeceğiniz ulaşım sağlayıcısının geçmiş hizmetlerine, referanslarına ve en önemlisi de olası aksaklıkların önüne geçebilecek bir B planı sunmaya hazır uzman bir kadrosu olup olmadığını da göz önünde bulundurun.


Şirketinizin Antalya şehir merkezinde veya Antalya'nın ilçelerinde gerçekleştireceği toplantı, kongre ve seminer gibi etkinliklere yönelik profesyonel yolcu taşımacılığı hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, iyitransfer ile iletişime geçerek, geniş araç filosu ve uzman operasyon ekibiyle sunduğu Antalya Havaalanı transfer hizmetleri hakkında kapsamlı bilgi alabilir, etkinlik katılımcılarınızın ulaşımı için 7/24 rezervasyon yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar